drone

Rus haber ajansı RIA, dün gece Kremlin'e bir saldırı girişiminin yaşandığını duyurdu.
03.05.2023
Rusya Devlet Başkanı Putin’e Suikast Girişimi! Kremlin’e Drone Saldırısı Düzenlendi için yorumlar kapalı
30
Atina ve Washington arasındaki müzakerelerde sona gelindiğini yazan Yunan medyası, Ege Denizi'nin ortasında yer alan İskiri Adası ile Batı Trakya'ya ABD askerlerinin konuşlanacağını bildiriyor. ABD'nin drone sürüsünün yerleşeceği üs de belli oldu.
20.09.2021
ABD, Türkiye Sınırlarına Konuşlanıyor: Yunanistan’da Yeni Üs Kuruyor için yorumlar kapalı
12
Mavi Vatan 2021 tatbikatında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Yunan medyası, donanmanın Türk tatbikat bölgesine savaş gemilerini yolladığını duyurdu. Doğu Akdeniz'de provokasyonu dış politika haline getiren Yunanistan'da medya, bir sonraki adımın ne olabileceğini yazarken haddini aşan iddialara bulundu.
02.03.2021
Yunanistan Savaş Gemisi Gönderdi! ‘Türk Topraklarının Tamamını Vurabiliriz’ için yorumlar kapalı
13
Türkiye'de ilk milli silahlı dron sistemi 'Songar' geliştirilerek bomba atara dönüştürüldü. Asisguard tarafından geliştirilen 'Songar', TSK’nın envanterine ilk yerli ve milli silahlı dron olarak girdi. Songar’ın Teknik Proje Yöneticisi Dilan Yılmaz Çakmak, '''Songar', artık operasyonlarda taarruz amaçlı daha etkin şekilde kullanılabilecek” dedi.
01.03.2021
Türkiye’de Bir İlk! Milli Silahlı Drone Sistemi ‘Songar’ Bomba Atara Dönüştü için yorumlar kapalı
0
3 bin yıllık geçmişe sahip Frig Vadisi’nde tüf kayaya oyularak yapılan 5 katlı Avdalaz Kalesi, mimari yapısı ile dikkat çekiyor. Yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki kale drone ile havadan görüntülendi.
21.02.2021
Tam 3 Bin Yıllık! Burası Tarihin İlk Apartmanı… için yorumlar kapalı
9
Yunanistan basınında yer alan haberlere göre Yunanistan, Türkiye karşısında bir hayli geride kaldığı insansız hava aracı eksikliğini İsrail'den alacağı araçlarla gidermeye çalışıyor.
20.10.2020
YUNANİSTAN, İSRAİL’DEN DRONE ALMAYI PLANLIYOR için yorumlar kapalı
0
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından muharebe sahasında etkin şekilde kullanılmaya başlanan "kamikaze drone"lar çeşitleniyor. Döner kanat kamikaze drone Kargu teslimatlarını sürdüren STM, sabit kanatlı kamikaze drone Alpagu'ya yönelik çalışmalarda sona geldi. Alpagu yıl sonuna doğru güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmaya başlanacak. Alpagu, tek bir asker tarafından kullanılabilecek, zırhlı araçlardan, Akıncı ve Anka...
26.06.2020
TÜRKİYE’NİN YENİ KAMİKAZESİ ALPAGU TSK’YA GÜÇ KATACAK için yorumlar kapalı
0
Suriye devlet ajansı SANA, Suriye hava savunma sistemlerinin Lazkiye'ye bağlı Ceble'ye saldıran insansız hava araçlarına karşılık verdiğini bildirdi.
23.06.2020
SURİYE’DEKİ RUS HAVA ÜSSÜNDE PEŞ PEŞE PATLAMALAR! için yorumlar kapalı
8
Adana'da bir kişi, terör örgütü El Kaide'ye drone gönderirken polis tarafından yakalandı. Hakim karşısına çıkan zanlı, ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
19.01.2020
TERÖR ÖRGÜTÜNE DRONE GÖNDERİRKEN YAKALANAN ZANLI SERBEST BIRAKILDI için yorumlar kapalı
1
Ermenekli bilim adamı Doç.İnanç Kanık gururumuz oldu.Ermenek'in Güneyyurt Kasabasından olan kanık ÖDTÜ mezunu.ABD ve bir çok ülken teklif almasına rağmen gitmeyen ve Türkiye'de çalışmalarına devam eden Kanık Karaman'ın yetiştirdiği bilim adamlarından.
13.01.2020
ERMENEK’Lİ BİLİM ADAMINDAN DÜNYANIN İLK OTONOM DRONU için yorumlar kapalı
5
Türkiye ile Suriye arasındaki 911 kilometrelik sınır hattı beton bloklar ile örülen duvarlarla kapatılmasının ardından kaçakçılık ve kaçak geçişler engellendi. Fırat'ın doğusuna yönelik olası operasyon öncesi sınır hattındaki Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) mevcut mevzileri de beton bloklarla güçlendirildi.
17.09.2019
SURİYE SINIRINDA OLAĞANÜSTÜ HAREKETLİLİK için yorumlar kapalı
6
ASELSAN, askeri ve sivil kritik tesislerin mikro/mini İHA tehditlerine karşı korunmasında kullanılan çözümlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıyor.
14.09.2019
ASELSAN GELİŞTİRDİ! DRONE TEHDİDİNİ ATOM DURDURACAK için yorumlar kapalı
7