Cem Gürdeniz

Ege’deki son durumu Odatv’ye değerlendiren Emekli Amiral Cem Gürdeniz, ““Unutmayalım ki o dönem harekâtı teşvik edenlerin başında ABD ve İngiltere geliyordu. 9 Eylül 1922’de bu girişimleri hüsranla sonuçlandı. 100 yıl arayla tarihin tekrarladığını görüyoruz.” dedi.
11.06.2022
Emekli Tümamiral Gürdeniz: ”100 Yıl Önce de Bugün Olduğu gibi Teşvik Eden Ülkeler Vardı” için yorumlar kapalı
9
104 emekli amiralin yayımladığı bildiriye imza attığı için gözaltına alınan emekli amiral Cem Gürdeniz'e de elektronik kelepçe takılacağı duyuruldu.
19.04.2021
Emekli Tümamiral Gürdeniz’e Elektronik Kelepçe için yorumlar kapalı
3
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Cem Gürdeniz, Mustafa Özbey ve Kadir Sağdıç'ın da bulunduğu 'Montrö Bildirisi’nde imzası olan 10 emekli amiralle ilgili gözaltı kararı aldı.
05.04.2021
Montrö Bildirisine İmza Atan 10 Emekli Amiral Gözaltına Alındı için yorumlar kapalı
0
"Savaş ilanının bir alt kademesidir bu. Türkiye’nin şu an bu haydutluğu çok şiddetli bir şekilde cevap vermesi gerekir. Bu olay bir çuval geçirme gibi bir şeydir! Yok böyle bir şey!"
23.11.2020
EMEKLİ TÜMAMİRAL GÜRDENİZ: ‘AÇIKÇA HAYDUTLUKTUR, SAVAŞ İLANININ ALT KADEMESİDİR’ için yorumlar kapalı
0
'Yaycı’nın görevden alınması sonrası FETÖ kaçaklarının attığı zafer çığlıkları göz önüne alındığında bu atama kararının yarattığı tesir ile Deniz Kuvvetlerinin Doğu Akdeniz’deki etkinliğine, personelinin moraline veya FETÖ ile devlet içindeki mücadeleye zarar vermemesini beklemek ve takip etmek her vatandaşın görevi ve hakkıdır.'
16.05.2020
EMEKLİ AMİRAL GÜRDENİZ’DEN CİHAT YAYCI KARARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
3
‘Değişen Dünya Düzeni: Doğu Akdeniz'de Mavi Savaşlar Uluslararası Konferansı’ Girne’de başladı. Konferansta konuşan Kuzey Kıbrıs Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy “Kıbrıslı Rumlar, durmadan silahlanırken, Türkiye'ye garantörlükten vazgeç çağrıları yapılmaktadır. Bu iki yüzlü tutumu kınıyorum” dedi.
18.11.2019
KKTC’DE DOĞU AKDENİZ KONFERANSI: ‘’TÜRKİYE DENİZ VE HAVA ÜSLERİNİ DERHAL AÇMALIDIR’’ için yorumlar kapalı
2
Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz ''21. yüzyıl Türk jeopolitiğinin ağırlık merkezi: Doğu Akdeniz'' başlıklı köşe yazısında önemli açıklamalarda bulundu.
06.07.2019
EMEKLİ TÜMAMİRAL GÜRDENİZ: 21. YÜZYIL TÜRK JEOPOLİTİĞİNİN AĞIRLIK MERKEZİ: DOĞU AKDENİZ için yorumlar kapalı
0
ABD'nin Karadeniz'e savaş gemisi sevk etme hazırlığı yaptığı iddialarının "algı yönetimi" olduğuna işaret eden Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz "Kerç krizinden sonra NATO'dan somut savunma hamlesi gelmedi. Amaç Ukrayna halkını ikna etmek. O yüzden ABD'nin Karadeniz'deki rutin işlemleri stratejik manevra gibi sunuluyor" dedi.
07.12.2018
STRATEJİK MANEVRA GİBİ SUNMAYA ÇALIŞIYORLAR için yorumlar kapalı
0