cami

Ezanın değiştirildiğine dair Doğu Türkistan'ın Hotan bölgesindeki Guma yerleşimindeki bir camiden aktarılan görüntüler gündeme damga vurdu.
15.07.2022
Doğu Türkistan’da Soykırıma Devam Eden Çin, Ezanı ve Kameti Değiştirdi için yorumlar kapalı
2
Afganistan'ın Kunduz vilayetinde camiye düzenlenen bombalı saldırıda 30'dan fazla kişi öldü.
22.04.2022
Afganistan’da Camiye Bombalı Saldırı: Çok Sayıda Ölü Var için yorumlar kapalı
9
Samsun Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanı'nı genişletme projesi adı altında Site Cami'sinin yıkılması gündeme geldi. Merkez Site Cami Koruma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Miraç Baloğlu, “Bulvar ile alışveriş merkezi birleştirilip caminin yıkılması planlanıyor” diyerek tepki gösterdi.
29.03.2022
AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi, AVM Yapmak için Camiyi Yıkacak için yorumlar kapalı
7
AKP’li Gümüşhane Belediyesi’ne ait GÜMSAŞ şirketi, 729 lüks konut projesini, arsanın tam kenarında yer alan 70 yıllık Yeni (Morduk) Camisi'ni yıkma pahasına uygulamaya koydu.
17.01.2022
AKP’li Gümüşhane Belediyesi, Lüks Konut için 70 Yıllık Camiyi Yıkacak için yorumlar kapalı
0
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sahildeki yeşil alan içindeki amfi tiyatro ve çevresini yıkarak cami yapılmasını talep etti.
07.01.2022
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sahildeki Amfi Tiyatronun Yıkılıp Yerine Cami yYapılmasını İstedi için yorumlar kapalı
9
AKP'li Üsküdar Belediyesi, pandemiye rağmen hem sosyal destek için ayrılan bütçesini hem de deprem bütçesini iptal etti. AKP'li belediye, parası olmasına rağmen SGK ve vergi borçlarını da üzerinde camilerin de yer aldığı arazileri satarak ödedi.
02.06.2021
AKP’li Üsküdar Belediyesi, Borçları için Camili Araziyi Sattı için yorumlar kapalı
1
Fransa’nın Rennes kentindeki bir cami duvarına İslam karşıtı, hakaret ve tehdit içerikli yazılar yazılırken, ülkenin İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Müslümanlar ile dayanışma için kente gideceğini açıkladı.
11.04.2021
Fransa’nın Rennes Kentinde Camiye Çirkin Saldırı için yorumlar kapalı
1
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin, YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın babası Muhammed Emin Saraç için yaptırılacak camiinin karşılanması amacıyla bağış kampanyası başlattı.
22.03.2021
Rektörden YÖK Başkanı Saraç’a Jest: Babası için Kampüse Cami Yaptırıyor için yorumlar kapalı
0
Balkan ülkesi Karadağ'ın başkenti Podgorica ile Niksic şehrinde bulunan iki camiye, bir gün arayla ırkçı saldırılar düzenlendi. Karadağ İslam Birliği Niksic Temsilcisi Mirsad Agovic, "Bizi 1990'lı yıllarda korkutmayı başaramadılar, şimdi de başaramayacaklar. Bunu yazanlar kendi yüzsüzlüklerini kanıtlamış oldu." açıklamasında bulundu.
10.02.2021
Karadağ’daki İki Camiye Irkçı Saldırı için yorumlar kapalı
3
İsraf ve yolsuzluğun zirve yaptığı AKP'li belediyeler belediyeler borç batağına saplandı. Hazine’ye olan borçlarını kalem oyunlarıyla kapatmaya çalışan belediyelerin yeni formülü vergi borçlarını, devlete ait kurumları devlete satarak kapatmak oldu. AKP’li belediyeler, vergi borçlarına karşılık camilerden sonra okulları da satmaya başladı
11.01.2021
AKP’li Çekmeköy Belediyesi Borcunu Okul ile Kapattı için yorumlar kapalı
4
İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi Hollanda'daki yaklaşık 100 camiye Kuran- Kerim'i ayaklar altına alındığını gösteren provokatif amaçlı yılbaşı tebrik kartı gönderdi.
30.12.2020
İSLAM KARŞITI PEDIGA HAREKETİNDEN ÇİRKİN PROVOKASYON için yorumlar kapalı
2
Gazeteci Murat Ağırel, AKP dönemi İBB’sinin 2 milyona restore ettirdiği tekke binasının Sifil’e verildiğini ortaya çıkardı. “Vakfın kurucuları arasında Eminevim’in sahibi de var. Sifil’in Özdil ve Akman’a yönelik çıkışı tamamen duygusal” dedi.
28.12.2020
AKP’Lİ İBB DÖNEMİNDE 2 MİLYONA RESTORE ETTİRİLEN VEZİR TEKKESİ, EBUBEKİR SİFİL’E VERİLMİŞ   için yorumlar kapalı
2