SON DAKİKA

AKP’li Çekmeköy Belediyesi Borcunu Okul ile Kapattı

İsraf ve yolsuzluğun zirve yaptığı AKP’li belediyeler belediyeler borç batağına saplandı. Hazine’ye olan borçlarını kalem oyunlarıyla kapatmaya çalışan belediyelerin yeni formülü vergi borçlarını, devlete ait kurumları devlete satarak kapatmak oldu. AKP’li belediyeler, vergi borçlarına karşılık camilerden sonra okulları da satmaya başladı

Bu haber 11 Ocak 2021 - 23:31 'de eklendi.
Abone ol

İsraf ve yolsuzluğun zirve yaptığı iktidar partisi belediyeleri borç batağına saplandı. Hazine’ye olan borçlarını kalem oyunlarıyla kapatmaya çalışan belediyelerin yeni formülü vergi borçlarını, devlete ait kurumları devlete satarak kapatmak oldu.

AKP’li Çekmeköy Belediyesi, yaklaşık 12 milyon TL’lik vergi borcuna karşılık ilçede bulunan okulu Hazine’ye devretti. Taşdelen İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Emlak Daire Başkanlığı’na satılarak Hazine adına tescil etti.

VERGİYE KARŞILIK OKULU SATTILAR

Milli Gazete’den Furkan Erten’in haberine göre; İstanbul Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nın, 24 Aralık 2020 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yazdığı yazıya atıf yapan Çekmeköy Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, “Başkanlık Makamına” yazısında şu ifadelere yer verildi:

“İlgi yazı ile ‘Taşdelen Mahallesi 97 parsel no‘lu taşınmazın 13 milyon 243 bin TL bedel üzerinden 6183 sayılı yasanın geçici 8. maddesine göre Çekmeköy Belediyesi’nin vergi borcuna mahsuben satın alınmasının uygun olduğu’ bildirilmiştir. Söz konusu taşınmazın belediyemizin 12 milyon 330 bin 753 TL 63 kuruş borcuna karşılık 3.031,71 metrekarelik (303171/325600) hissesi Hazine adına tescil edilmiştir. Kalan kısım belediyemiz uhdesinde kalmıştır.”

ESENLER BELEDİYESİ DE İKİ CAMİ VE BİR OKULLA VERGİ BORCUNU ÖDEDİ

Sayıştay’ın hazırladığı 2019 denetim raporuna göre AKP’li Esenler Belediyesi, devlete olan vergi borçlarını, iki cami, bir okul ve hizmet alanlarını devlete satarak kapatmıştı. Sayıştay raporuna göre Esenler Belediyesi, geçen yıl, üzerlerinde cami, okul ve belediye hizmet birimlerinin bulunduğu 12 alanı yaklaşık 140 milyon TL’ye satmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!