Bursa Büyükşehir Belediyesi

AKP'li belediyelerde usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor. Sayıştay'ın 2022 yılı denetim raporunda, borç batağındaki AKP'li Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, kendi şirketlerine milyonlarca lira borçlanma yetkisi verdiği ve bu kredi kullanımı için de kefil olduğu ortaya çıktı.
28.11.2023
AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Şirketlerine Kefil Olmuş! için yorumlar kapalı
54
Vatandaşlar ekonomik krizde açlık ve yoksullukla boğuşurken AKP’li belediyeler, peş peşe konukların beş yıldızlı otellerde konakladığı, milyonluk gastronomi festivalleri düzenliyor.
10.09.2022
Vatandaş Açlık ve Yoksullukla Boğuşurken AKP’li Belediyeler’den Milyonluk Gastronomi Festivali için yorumlar kapalı
38
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Artvin Çoruh Üniversitesi, Ramazan ayını gerekçe göstererek yemekhaneleri kapattı. Kantin dışında yemek yenilmesini yasaklayan okul müdürüne ise yandaş sendika destek verdi.
05.04.2022
Oruç Tutmayan Çalışanlar Belediyede Yemek Yiyemeyecek için yorumlar kapalı
16
En borçlu belediyelerden Bursa Büyükşehir Belediyesi, reklam için 28,5 milyon TL harcayacak. Tanıtım paketi haberler, filmler ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra beş yıldızlı otellerde konuk ağırlamayı da içeriyor.
23.12.2021
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Reklam için 28,5 Milyon TL Harcayacak için yorumlar kapalı
37
Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, gri pasaport skandalına ilişkin kaleme aldığı yazısında AKP'li Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde benzer bir olayın yaşandığını aktardı.
26.04.2021
AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde Gri Pasaport Skandalı için yorumlar kapalı
8
AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, AKP Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in sahibi olduğu özel hastaneye bedelsiz otopark tahsis etmesi Sayıştay raporunda ortaya çıktı.
22.12.2020
SAYIŞTAY, AKP’Lİ BELEDİYENİN AKP’Lİ ESGİN’İN ÖZEL HASTANESİNE BEDELSİZ OTOPARK TAHSİS ETTİĞİ ORTAYA ÇIKARDI   için yorumlar kapalı
1
Sayıştay’ın yayımladığı 2019 yılı denetim raporunda, sadece AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın kullanması gereken “temsil ağırlama bütçesinin” 31 adet Daire Başkanlığı ve Şube Müdürlüğü tarafından da kullanıldığı ortaya çıktı. AKP’li belediye temsil ve tanıtma giderlerine 24 milyon 676 bin 69 TL’sini harcadı.
20.12.2020
SAYIŞTAY: AKP’Lİ BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMSİL VE TANITIMA 24 MİLYON TL HARCAMIŞ için yorumlar kapalı
2
AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Rize Belediyesi'ne 15 Temmuz meydan inşaatı için 'temsil ağırlama' hesabından 427 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı. CHP'li vekil Aydın, 'İmamoğlu billboardlara reklam verdi diye soruşturma açanlar, bunu niye görmüyor' dedi.
23.11.2020
AKP’Lİ BELEDİYEDEN AKP’Lİ BELEDİYEYE 427 BİN TL ÖDEME için yorumlar kapalı
0
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne (BBB) bağlı şirketlerin yönetim kurullarında AKP’li ilçe başkanları ile bazı MHP’li yöneticilerin maaş aldığının ortaya çıkmasına tepki gösteren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, “Bugüne kadar böylesine fütursuz partizanlık tablosu görmemiştik. Zarar eden belediye şirketlerine bile çökmüşler” dedi.
05.11.2020
AKP’Lİ BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AKP VE MHP’LİLERİN ÇİFTLİĞİNE DÖNÜŞMÜŞ için yorumlar kapalı
7
Odatv'den Rabia  Nazın haberine göre; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın “Bursa’ya müjde” paketi adı altında Yunuseli Havaalanı arazisini imara açarak konut yapılmasına yönelik açıkladığı projeye Milli Savunma Bakanlığı geçit vermedi.
16.08.2020
HAVAALANINI İMARA AÇMAK İSTEYEN AKP’Lİ BELEDİYE BAKANLIK ENGELİNE TAKILDI için yorumlar kapalı
3
Bursa Büyükşehir Belediyesi, “Proje, Yatırım ve Hizmetlerin Kamuoyuna Duyurulması” hizmeti için 30 milyon 392 bin liralık ihale yaptı.
09.01.2020
AKP’Lİ BELEDİYEDEN 30 MİLYON TL DEĞERİNDE ‘TANITIM’ İHALESİ için yorumlar kapalı
0
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan karar gereği, şehri görsel açıdan anlamsız kılan, sosyal hayatı ve kişi psikolojisini olumsuz etkileyen kaçak yapılar 3 iş günü içinde yıkılacak.
24.07.2019
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KAÇAK YAPILAR İÇİN ‘YIKIM’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
7