Aliağa

TÜPRAŞ’ta gerçeği yansıtmayan enflasyon oranında artış ve refah payı için Batman, İzmit, Aliağa ve Kırıkkale rafinerileri Petrol-İş Sendikası öncülüğünde yaklaşık 4 bin işçi iş bırakma eylemi başlattı. Batman’da 400 işçinin iş bırakmasına ilişkin konuşan Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Veysel Kartal, “Demokratik yasal haklarımızı kullanarak bu süreci ilerletmeye çalışacağız” dedi.
28.01.2023
Petrol-İş Sendikası Öncülüğünde Yaklaşık 4 Bin İşçi İş Bırakma Eylemi Başlattı için yorumlar kapalı
30
İzmir'in Aliağa ilçesinde maki ve otluk alanda yangın çıktı.
15.07.2022
İzmir’de Makilik ve Otluk Alan Yanıyor için yorumlar kapalı
28
Kamuya ait taşınmazlar özelleştirme yoluyla satılmaya devam ediyor. Çankaya, Çeşme, Seferihisar, Aliağa, Kuşadası, Manavgat ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu yerlerde değerli araziler ve yapıların bir kısmı milyarlarca liraya satıldı. Yeni satışlar için bazı arazilerin imar planları değiştirildi.
03.06.2022
AKP İktidarı, Kamuya ait Taşınmazları Özelleştirme Yoluyla Satmaya Devam Ediyor için yorumlar kapalı
28
Halk sağlığını hiçe sayan gemi söküm işlemiyle adeta dünyadan zehirli atıklarının taşındığı İzmir Aliağa’da yurttaşlar tepkili.
09.05.2021
Halk Sağlığı Hiçe Sayılıyor! Asbestli Gemi İzmir’e Geliyor için yorumlar kapalı
2
SOCAR'a ait Petkim'de çıkan yangın nedeniyle bir işçi yaşamını yitirdi.
27.10.2020
PETKİM’DE KORKUTAN YANGIN: 1 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ için yorumlar kapalı
4
İzmir'in Aliağa ilçesinde, Yüzbaşı E.T. (36), 4 yaşındaki kızı N.T.'yi beylik tabancasıyla vurarak öldürdükten sonra, aynı silahla intihar etti. E.T.'nin yaklaşık bir yıl önce eşinden ayrıldığı ve görev yaptığı Isparta'dan bayram izni için geldiği öğrenildi.
31.07.2020
YÜZBAŞI, 4 YAŞINDAKİ KIZINI ÖLDÜRÜP, YAŞAMINA SON VERDİ için yorumlar kapalı
1
AKP'de Aliağa depremi, İzmir’de AKP'li Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ve 7 ilçe yöneticisi istifa etiklerini açıkladılar.
11.09.2019
AKP’DE İSTİFA DEPREMİ! için yorumlar kapalı
1
İzmir Aliağa'da yaşayan 43 kişi ve EGEÇEP yaşanan hava kirliliği sebebiyle AYM'ye başvurdu.
14.08.2019
ALİAĞA’DAKİ TERMİK SANTRALLERİN DURDURULMASI İÇİN AYM’YE BAŞVURU için yorumlar kapalı
0
İzmir’in Aliağa ilçesinde MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, temizlik işleri çalışanı Y.N.’ye tokat attı. Ayrıca Acar’ın korumasının da temizlik işleri çalışanı Y.N.’nin kafasına vurduğu ve boğazını sıktığı öğrenildi. Temizlik işleri çalışanı Y.N'nin avukatı olayla ilgili suç duyurusunda bulunduğu açıkladı.
09.11.2018
BAŞKAN İŞÇİSİNİ DARP ETTİ için yorumlar kapalı
142
İstanbul Üçüncü Havalimanı başta olmak üzere bir dizi kamu-özel ortaklığı projesinde ortak olan Kolin ve Kalyon, şimdi de birlikte sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) taşıma işine giriyor.
03.09.2018
KOLİN VE KALYON KATAR DOĞALGAZINI TAŞIYACAK için yorumlar kapalı
0