SON DAKİKA

Eski ABD Başkanı Trump: ”Rusya-Ukrayna Savaşı,  3. Dünya Savaşı’na Yol Açabilir”

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hakkında yeni açıklamalar yaptı. Trump, bu işgalin 3. Dünya Savaşı’na yol açabileceğini söyledi.

Bu haber 13 Mart 2022 - 18:17 'de eklendi.
Abone ol

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, Rusya-Ukrayna savaşının 3. Dünya Savaşı’na yol açabileceğini söyledi. Trump, Putin’in başka bir ülkeyi işgal etmeye “kararlı” olduğunu ve Ukrayna işgalinin Putin’in saygı duymamasından kaynaklandığını söyledi.

The Independent’ta yer alan habere göre, eski ABD Başkanı Trump, Güney Carolina’da mitingde konuştu. Trump, Rusya’nın Ukrayna işgalini ve Joe Biden yönetiminin attığı adımları eleştirdi.

Trump, destekçilerine “Bu yaşananlar, 3. Dünya Savaşı’na yol açabilir. Putin’in duracağını düşünüyorsanız, bu çok daha kötüye gidebilir. Bunu kabul etmeyecek. Kimse onunla konuşmuyor. Ben varken onunla konuşacak biri vardı. Kimse benim kadar Rusya’ya karşı sert değildi” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Trump, Ukrayna’daki savaşın sebebinin Putin’in savaş kararlılığı olduğunu söyledi. Trump, “Eğer Putin başkanımıza saygı duysaydı bunlar yaşanmazdı” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR