savaş

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Alman istihbaratı endişe yaratan bir rapor hazırladı.
17.03.2024
Alman İstihbarat Raporu: Putin, NATO’yu 2026’da Vurabilir için yorumlar kapalı
40
Hamas'ın başlattığı 'Aksa Tufanı' sonrası Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda yoğunluk yaşandığı, İsrail vatandaşlarının İstanbul ve Antalya'ya geldiği, THY'nin Tel Aviv-Antalya uçuşlarında yer bulunamadığı öğrenildi.
09.10.2023
1
92
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'e karşı 'Aksa Tufanı' operasyonu başlattı. İsrail ordusu, "savaş durumu alarmı" ilan etti. Bu sabah saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail'e 5 bin roket atıldı. Hamas, İsrail’e ait Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı ile çevresindeki askeri noktanın ele geçirildiğini duyurdu. Örgüt ayrıca bazı İsraillilerin...
07.10.2023
Ortadoğu’da Gerilim: Hamas Operasyon Başlattı, İsrail Savaş Durumu İlan Etti için yorumlar kapalı
69
Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Putin'in açıklamaları sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.
21.09.2022
Putin’in Açıklamaları Sonrası Rusya Savunma Bakanı’ndan Yedek Askerlere Çağrı! için yorumlar kapalı
11
Kırım Türklerinin milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, savaşın gidişatına ilişkin açıklamalarda bulundu.
30.05.2022
Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu: ”Savaşın Kırım’a Sıçrama İhtimali Var” için yorumlar kapalı
52
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın Lviv kentinde savaştığı iddia edilen İngiliz SAS kuvvetlerini aramak için soruşturma başlattı
24.04.2022
Putin, Ukrayna’da İngiliz Özel Kuvvetlerini Aramak için Soruşturma Başlattı için yorumlar kapalı
21
Fransa’da, Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle marketlerde ayçiçeği yağı raflarının boş kalmasının ardından yağ satışına sınırlama kondu.
17.04.2022
Fransa’da Ayçiçeği Yağı Rafları Boş Kaldı: Satışına Sınırlama Getirildi için yorumlar kapalı
8
Ukrayna'nın en önemli mahsullerinden bazılarının hasadının bu yıl savaş nedeniyle yarıya inebileceği tahmin ediliyor. Bu gelişme Ukrayna'nın tahıl ihracatına büyük darbe vuracak. Böylece halihazırda sıkı olan küresel tahıl arzı iyice tehlikeye girebilir.
11.04.2022
Savaş Üretimi de Vurdu: Küresel Gıda Arzı Tehlikede için yorumlar kapalı
1
Princeton Üniversitesi'nin simülasyonuna göre nükleer savaşın başlaması halinde birkaç saatte 90 milyondan fazla insan ölebilir ya da yararlanabilir. Princeton Üniversitesi'nin çalışması 3 sene önce yapılmıştı. Rusya-Ukrayna savaşı ile çalışma tekrar gündeme geldi. Rusya, nükleer silah kullanabileceği tehdidinde bulunmuştu.
24.03.2022
Princeton Üniversitesi, Nükleer Savaşın Bilançosunu Hesaplandı: Birkaç Saatte 90 Milyon İnsan Ölebilir için yorumlar kapalı
40
TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa karşı Türkiye’nin kırılgan bir ekonomik yapısı olduğuna vurgu yaptı. Enflasyona da değinen Kaslowski: “Enflasyon çok yüksek ve refah kaybı kontrol edilemez durumda” dedi.
14.03.2022
TÜSİAD Başkanı’ndan ‘Enflasyon’ Açıklaması: “Enflasyon Çok Yüksek ve Refah Kaybı Kontrol Edilemez Durumda” için yorumlar kapalı
8
ABD'nin eski başkanı Donald Trump, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali hakkında yeni açıklamalar yaptı. Trump, bu işgalin 3. Dünya Savaşı’na yol açabileceğini söyledi.
13.03.2022
Eski ABD Başkanı Trump: ”Rusya-Ukrayna Savaşı,  3. Dünya Savaşı’na Yol Açabilir” için yorumlar kapalı
16
Savaşın başlamasının ardından gerçekleştirilen en üst düzey görüşme Rusya ile Ukrayna dışişleri bakanlarının katılımıyla Antalya'da başladı.
10.03.2022
Antalya’da Kritik Zirve: Rus ve Ukraynalı Bakanlar Bir Arada için yorumlar kapalı
14