SON DAKİKA

ERDOĞAN’IN TALİMATI SONRASI CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TUTUKLANDI

Kaymakam korumasının silah çektiği CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni’nde yaptığı konuşmada hedef göstermesinin ardından tutukland

Bu haber 17 Mayıs 2020 - 3:17 'de eklendi.

Adana’da, Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine kimlik sorduğu için yaşanan tartışma sonucu ailesiyle gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “PKK” benzetmesi üzerine tutuklanması istenen CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım hakkında karar verildi. CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım tutuklandı.

Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün koruması, CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım ile annesi, babası ve kardeşine soru sordukları için silah çekti.  Olayın ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamalarla Yıldırım’ı hedef gösterdi. Bunun üzerine savcılık tutuksuz yargılanma kararına itiraz etti ve yakalama kararı çıkarıldı. Bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, olayla ilgili “Van’da PKK, Adana’da CHP. Saldırı şekli farklı olsa da zihniyetleri aynı” açıklamasını yaptı.

Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, hakkında çıkarılan tutuklama kararı sonrası tutuklandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATINDAN TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, “RTE’nin Yargıya verdiği talimat ve RTE Yargısından anında görüntü!

Lanet olsun!

CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım tutuklandı!

@kilicdarogluk‘na karşı linç girişiminde 1 kişiyi tutuklamayan Yargı, talimata ses verdi!

Hukuksuzlukların hesabını soracağız!” ifadelerini kullandı.

“BU FAŞİMZDİR, ZULÜMDÜR! SUSTURAMAZSINIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan partisinin Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı’nın tutuklanmasına Twitter hesabından tepki gösterdi. 

Özkan, “Erdoğan talimat verdi, mahkeme dün tutuksuz yargılama kararı verdiği Adana-Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım’ı tutukladı! Bu faşizmdir, zulümdür! Susturamazsınız…” dedi.

Özkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu ve AKP Gençlik Kolları eski genel başkanı İsmail Karaosmanoğlu, bir mangayı donatacak kadar silahı olduğunu söylediği hatırlattı ve şu paylaşımı yaptı:

SİLAHLANDIĞINI SÖYLEYEN ESKİ AKP GENÇLİK KOLU BAŞKANI SERBEST, YARDIMIN KİME GİTTİĞİNİ SORAN CHP’Lİ TUTUKLU!

Etik işaretli ahlaksızlar manga kuracak kadar silahlandığını itiraf ederken serbest geziyor, yardımın kime gittiğini soran Eren Yıldırım tutuklu! Adaletinizi sevsinler!

 

“İLK SEÇİMDE GİDECEKLERİNİ GÜN GİBİ BİLİYORLAR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım’ın, Erdoğan’ın hedef göstermesi üzerine tutuklanmasına tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Ağbaba, şu ifadeleri kullandı:

“Kaymakam’ın koruması, Yüreğir Gençlik Kolu Başkanımız Eren Yıldırım ve ailesini silahla tehdit etti.

Tehdit eden koruma korundu; Tehdit edilen başkanımız tutuklandı. Bu kadar zulmün tek açıklaması var:

İlk seçimde gideceklerini gün gibi biliyorlar. #ErenYıldırımYalnızDeğildir”

“BU ZEHİRLİ DİLİNİZDEN MİLLET BIKTI”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dün Bahçeli bugün Tayyip Erdoğan en iyi bildikleri şeyi yapıyor partimizi terör örgütleriyle yan yana anıyor!

Bu zehirli dilinizden millet bıktı, ilk sandıkta gerekeni yapacak!

Ayrıca bu olayda Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız ve ailesi mağdur olmuştur

#ErenYıldırımaÖzgürlük” ifadelerini kullandı.

‘GENÇLER SİZDEN HESAP SORACAK’

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Geleceğini çaldığınız gençler elbet sizden hesap soracak!” dedi ve şu açıklamayı yaptı:

“AKP Genel Başkanı’nın hedef gösterdiği CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım hukuksuz bir şekilde talimatla tutuklandı!

Geleceğini çaldığınız gençler elbet sizden hesap soracak!

Elbet bu hukuksuz düzen bir gün son bulacak! #ErenYıldırımaÖzgürlük”

MUHARREM İNCE: BU FAŞİST DÜZEN SONA ERECEK

CHP’li Muharrem İnce’nin Erdoğan iktidarını 12 Eylül Kenan Evren dönemi ile kıyaslayarak CHP’li Eren Yıldırım’a seslendiği açıklaması şöyle:

“Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız Eren kardeşim, ben 1983’te apoletli Kenan Paşa varken yaşadım, sen kravatlı Recep Paşa varken yaşıyorsun.

Ölüm listeleri hazırlayanları ifadeye bile çağırmayıp AKP Genel Başkanının hedef göstermesiyle seni tutuklayan bu faşist düzen sona erecek.”

‘DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR’

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut “Eren Yıldırım derhal serbest bırakılmalıdır” çağrısı yaptı. Barut, “Sadece soru sorduğu için silah çekilip gözaltına alınan, tutuksuz yargılanma kararına itiraz üzerine tutuklanıp cezaevine atılan Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım yalnız ve sahipsiz değildir.

Eren Yıldırım derhal serbest bırakılmalıdır. #ErenYıldırımaÖzgürlük” ifadelerini kullandı.

CHP GENÇLİK KOLLARI’NDAN AÇIKLAMA

CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım için CHP Gençlik Kolları’ndan tepki geldi. 

CHP Gençlik Kolları konuyla ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

“Basına ve kamuoyuna,

14.05.2020 günü Adana’ya bağlı Yüreğir ilçesinde, kamu gücü kullanılarak, Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım ve ailesine yapılan şiddeti maskeleme ve dahası, mağduru terörize ettikten sonra yargı eliyle tutuklatma girişimine cevabımızdır.
 
10 Mart 2020 gecesi açıklanan ilk vaka ile birlikte, gecemizi gündüzümüze katarak, elimizdeki tüm imkanlarla tam seferberlik hali ilan ettiğimiz salgın mücadelemiz belli ki Sarayın gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak sadece bu görünmeyen virüse karşı değil, Sarayın otoriter rejiminin sağladığı zeminde görünürlük kazanan tüm saldırılara karşı da mücadele ediyoruz.

AKP Genel Başkanının ve kadrosunun, 23 yaşında ve tüm memleket sevdasıyla 62 gündür sokakta bilfiil çalışan arkadaşımızı kendi kontrollerinde olan tüm kitle yayın organları ile terörize etmesine göz yummayacağız. Gün geçtikçe sıkışan, sıkıştıkça saldıran ve memleketi geri dönüşleri mümkün olmayan yollara iten bu rejime boyun eğmiyoruz. Herkes bilmelidir ki Eren’in 14.05.2020 günü ailesi ile ikamet ettiği mahallede yürüdüğü esnada “bu yardımlar nereye yapılacak” diye sorduğu cevaba aldığı yanıtın silah ve zorbalıkla olduğu gerçeği örtbas edilmiştir. Kaymakamlık makamının gücü kullanılarak 17 yaşındaki kardeşine silah dayatıldığı gerçeği yine aynı eller tarafından örtbas edilmiştir.

Sokaktaki yurttaşa silah çekme gücünü kendinde bulan Kaymakamlık makamının aileyi gözaltına aldırdığı ancak saldırıya ait hiçbir beyan ve kanıtta bulunmaması üzerine ailenin serbest bırakıldığı gerçeği ise bahse dahi konu olmamıştır.

Dün gece Eren’in ve ailesinin masumiyetini ilan eden detaylar, AKP otoriterilerince “tutuklama gerekçesine” evrilerek yargının eline teslim edilmiştir. AKP Genel Başkanı’nın 23 yaşındaki Eren’i terörize eden ve tüm medyasından dağıttığı açıklamalar ise arkadaşımızı kanıtsız ve gerekçesiz tutuklatmıştır. Kardeşine silah çekilen ve alenen tehdit edilen Eren, 62 gündür sokakta Yüreğir halkına ilaç, erzak, temizlik maddesi götürmesinin ve yine Yüreğir halkı için bir şey yapmak istemesinin bedelini ödemektedir.

Vefa Sosyal Destek Grupları ile çalışma yapan Eren’in, aynı yapıya saldırdığını söylemek ve dahası hiçbir kanıt sunmadan salt CHP nefret ögeleriyle bunu bezemek Saray rejiminin salgına karşı kazandığı tek bağışıklıktır.

AKP yargısı, Perşembe gecesi merminin ucundaki Eren’i değil de kavanoz kavanoz mermiyi CHP’lilerin üstüne salanları korumaya devam etmektedir. Adana yargı mensupları, damat ve Yüreğir Belediye Başkanı arasındaki ilişkiye dayanmış zeminini korumaya devam etmektedir. Saray rejimi, virüs ve tehdit demeden memleketi için mücadele eden yurttaşını otoritesi karşısında biat ettirme çabasına devam etmektedir. AKP Genel Başkanı bilmelidir ki salgın fırsatçılığıyla önümüze sunduğu bu yeni versiyon totaliter rejim, bize hakikatimizi yitirtmeyecek.

Ve kardeşimiz Eren’e, 100 yıldır bu topraklarda var olan ve her türlü mücadeleden halkıyla galip çıkan Cumhuriyet Halk Partisi seninle. Memleketin ve Yüreğir için verdiğin mücadele bu iftiralarla karalanmayacak, izin vermeyeceğiz. Seninleyiz, gerçekler seni özgür bırakana kadar buradayız.”

CHP’li Çatin Çapan Twitter hesabından, “AKP Genel Başkanı ilk seçimde gidecek ama Yüreğir’deki yürekli kardeşimizi bu ülkenin geleceğinde göreceğiz.
#ErenYıldırımaÖzgürlük” diye yazdı.

İşte o paylaşım:

“YARGI BAĞIMSIZDIR DİYE NARALAR ATANLARA NEREDE?”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Erdoğan’ı hedef göstermesinin ardından tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım hakkında açıklama yaptı.

” ‘Yargı bağımsızdır’ naraları atanlar nerede?” diyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in CHP’li Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki gösterdiği açıklaması şöyle:

“Bir gün önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Yüreğir Gençlik Kolları başkanımız Eren Yıldırım’ın, AKP genel başkanının demecinin ardından tutuklanması yargının ne durumda olduğunu gösteriyor. ‘Yargı bağımsızdır’ naraları atanlar nerede?”

‘FETÖ KUMPASLARI’ HATIRLATMALI TEPKİ

“İstediğiniz kadar Fetö kumpaslarını örnek alarak iftiralar atın, yılmayacağız” diyen CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem’in CHP’li Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki gösterdiği açıklaması şöyle:
 
“Bizleri istediğiniz kadar kışkırtmaya çalışın, istediğiniz kadar yıldırmaya çalışın, İstediğiniz kadar Fetö kumpaslarını örnek alarak iftiralar atın, yılmayacağız. Demokratik mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!