SON DAKİKA

Erdoğan’ın hedef gösterdiği Afrika gazetesine saldırı

Afrin operasyonuna dair attığı manşet sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği KKTC’de yayımlanan

Bu haber 23 Ocak 2018 - 8:49 'de eklendi. 74

Afrin operasyonuna dair attığı manşet sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği KKTC’de yayımlanan Afrika gazetesi, dün kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Afrika gazetesi, “Kıbrıs’a Barış Harekâtı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekâtı… Türkiye’den Bir İşgal Harekâtı Daha” manşeti nedeniyle saldırıya uğradı. Gazete, manşeti nedeniyle Erdoğan tarafından hedef gösterilmişti. Polis müdahalesinin yetersiz kaldığı olayda, saldırganlar bayrak direklerine tırmanarak gazetenin tabelasını söktü. Daha sonra saldırganlar gazetesinin ofisine girerek, gazetede maddi hasara yol açtı. Gazetede mahsur kalan basın mensupları ise binayı terk ederek olası bir linçten kurtuldu.

Erdoğan, Afrika gazetesini şu sözlerle hedef göstermişti: “Bu ne ahlaksızlıktır, bu ne edepsizliktir. KKTC’li kardeşlerime gereken cevabı onlara vermelerini söylüyorum.”

Meclis’te vekile ağır hakaretler
Öte yandan saldırılar sırasında ‘operasyona karşı barış ifadeleri kullanan’ Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Doğuş Derya da milletvekili yemini edeceği sırada ağır hakaretlerle protesto edildi. Derya, yeminini okuduktan sonra “Faşizme karşı omuz omuza” diyerek Meclis kürsüsünden barış işareti yaptı. Ardından Derya’ya hakaret ettiği için mahkeme tarafından daha önce tazminata mahkûm edilen YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, Derya’ya kağıt fırlattı. Olaylı töreninin ardından Meclis Genel Kurulu kapandı.

Akıncı’dan sağduyu çağrısı
Gerginlikler süresince birçok çevreden sükûnet mesajları gelirken Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da ‘şiddet içeren eylemlerin kabul edilemez olduğunu’ belirtti ve güvenlik güçlerine çağrıda bulunduğunu açıkladı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın