SON DAKİKA

ERDOĞAN’DAN İMAMOĞLU’NA ‘ÖNÜNÜ KESEBİLİRİZ’ AÇIKLAMASI

Kral FM’de konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu-Giresun Havalimanı’nda yaşadığı olaylarla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

Bu haber 19 Haziran 2019 - 19:26 'de eklendi. Son Güncelleme19 Haziran 2019 - 20:54

Erdoğan, “İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir”diye belirtti.

Erdoğan ayrıca, “Ailesi isterse Ahmet Kaya’nın mezarının getirilmesi konusunda gereğini yaparız”diye de belirtti.

“MUHTAR BİLE OLAMAZSIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, okuduğu şiir gerekçesiyle hapis cezası almıştı. Bu kararın ardından Erdoğan’a siyasi yasak getirilmişti. O dönem, Hürriyet Gazetesi, “Tayyip’e şok ceza – Muhtar bile olamaz” başlığını kullanmıştı. Erdoğan ise, yıllar boyu kendisini bu söylem üzerinden mağdur gibi gösterdi. Konuşmalarında sık sık, bu başlığa atıfta bulunmayı da ihmal etmedi.

Şimdi ise gelinen noktada Erdoğan, mağdur değil, mağrur…

Yani…

Erdoğan konuşmasında, İmamoğlu’na gözdağı vererek, “Muhtar bile olamazsın”demek mi istiyor?

İMAMOĞLU’NDAN YANIT

Ümraniye’de konuşan Ekrem İmamoğlu ise, “23 Haziran’da millet karar verecek, millet karar verdikten sonra onun karşısında duracak kişi henüz doğmadı! İşine baksın… Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dedi.

Öte yandan, Erdoğan, “Ailesi isterse Ahmet Kaya’nın mezarının getirilmesi konusunda gereğini yaparız” diye de belirtti.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

Ne zaman Ahmet Kaya’nın Şafak Türküsü’nü dinlerim, dinlediğim zaman çok duygulanırım.

Ahmet’e o otelde yaptıkları o hainliği, o ihaneti, o alçaklığı; sanatçıya, sanata, sevgi diye konuşanlar, köşelerinde yazanlar o gece neler yaptıklarını ayrıca hiç mi hiç unutamıyorum.

Ve kendi sanatçısına sahip çıkan değil kendi sanatçısını bu ülkeden kovana kadar ellerinden geleni yaptılar. Ne oldu? Ahmet vatan topraklarında değil gurbette durdu.

Ben başbakanlığım döneminde o zamanki Kültür Bakanımız vasıtasıyla aslında Ahmet Kaya’nın bir nakli mekan ile kendi topraklarımıza getirilmesini arzu ettim. Ve eşine de haber gönderdim.

Yani bugün yine Ahmet Kaya ile ilgili böyle bir imkan olsa, ailesi Ahmet Kaya’nın topraklarımıza getirilmesini kabul etse biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizim inancımızda buna kabrin taşınması deriz. Böyle bir şeye biz hazırız, bunu yaparız.

Kürtlerin isteyip de alamadıkları hiçbir şey kalmadı, etnik ve kültürel milliyetçiliği ortadan kaldırdık.

(Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki olay) İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!