SON DAKİKA

Erdoğan vatansever değil mi

Bu haber 28 Ağustos 2017 - 14:19 'de eklendi.
Abone ol

“Türkiye Cumhurbaşkanı” Recep Tayyip Erdoğan vatansever değil mi? Erdoğan geçtiğimiz günlerde Komünistler için, “Yol, köprü, havalimanı istemiyorlar; bu Komünistler vatansever değildir.” demişti. Emekli Albay Ümit Yalım’dan, “Erdoğan mı vatansever” dedirtecek açıklamalar geldi.

Yalım, “Erdoğan, Türk adalarını Yunan askerine teslim etmek suretiyle, Türk Ceza Kanunu madde 302’de tanımlanan vatana ihanet ve Terörle Mücadele Kanunu madde 3’de tanımlanan terör suçunu işlemiştir. ” dedi.

Bir dönem Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği yapan emekli albay Ümit Yalım, EGE’deki Türk adlarının Yunan tarafından işgaline çok sert tepki gösterdi.

18 Adası ve 1 Kayalığı Yunan işgali altında olan Türkiye, hiç bir şey yokmuş gibi 18 maddelik Anayasa değişikliği için 16 Nisan 2017’de sandık başına gitti.
Yunan Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesi, Genelkurmay Başkanı hariç olmak üzere 23 Ocak 2017’de neden değişti. işgalle ilgisi var mı?
Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı ilk ziyaretini İzmir Koyun Adası’na yaptı. Korgeneral Stefanis, hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası’na gelerek, Yunan bayrağının altında işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz verdi.
Tayyip Erdoğan, 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını hangi gerekçe ile Yunan askerine teslim ettiğini açıklamak zorundadır. 
Erdoğan ve Yıldırım, Türk adalarını Yunan askerine teslim etmek suretiyle, Türk Ceza Kanunu madde 302’de tanımlanan vatana ihanet ve Terörle Mücadele Kanunu madde 3’de tanımlanan terör suçunu işlemiştir. 
*Durum böyle iken Terör ve ihanet suçu işleyen Erdoğan ve Yıldırım’ın, referandumda hayır oyu veren vatandaşlarımızı, terör örgütlerinin yanında göstermeye ve hainlikle suçlamaya hakları yoktur.”

Parlamentohaber.com

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!