SON DAKİKA

Erdoğan: Kimseye karşı özel bir husumetimiz yok

Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kasımpaşa Tüneli açılış töreninde konuşuyor..

Bu haber 27 Ocak 2018 - 13:31 'de eklendi. 124

Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kasımpaşa Tüneli açılış töreninde konuşuyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Kasımpaşa Tüneli’nin açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Açılışını yaptığımız, semtimin en hassas noktası diyebileceğim Kasımpaşa Tüneli’nin ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İstanbul’a kazandırdıkları bu hizmet için Başbakan Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a, eski büyükşehir belediye başkanımız Kadir Topbaş’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a ve yüklenici firma yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İstanbul için toprağın altında yepyeni bir ulaşım alternatifi oluşturuyoruz. Metro projeleriyle birlikte olayı ele aldığımızda üstü altı bir güzel Haliç’i ayrı bir güzel boğazı ayrı bir güzel İstanbul’da ulaşımı geliştiriyoruz. İstanbul yakın bir zamana kadar trafik çilesiyle meşhur bir kent olarak hafızalarda kalmıştır. Biz bu boşluğu doldurmak için geceli gündüzlü bir çalışma içerisindeyiz.”

Suriye meselesi

“Ülkemizin kat ettiği mesafe bizi ve dostlarımızı sevindirirken anlaşılan o ki bazılarını da kaygılandırıyor. DEAŞ tehdidini öne sürerek taş üstünde taş bırakmayanlar Fırat Kalkanı Harekatı’ndan sonra sessizliğe büründüler. Enteresan olan şu 2 bin kilometrelik alanda Türkiye’ye gelen mültecilerden 100 bini ülkelerine geri döndü. Onlara biz orada da insani yardım sağlıyoruz. Fırat Kalkanı sırasında 400-500 DEAŞ’lıların 2 bine 3 bine nasıl çıktığını söylemiyoruz bile. Suriye’de savaşabilecek durumda DEAŞ’lı kalmadı ama ülkeye hala silah yığılmaya devam ediyor. Biz bunu ifade ettiğimizde bunlar bizim partnerimiz diyerek kabahatlerini ikrar ediyorlar. Bu hakikatler inkarla ortadan kalkmaz. Türkiye kendi güvenliği ve huzuru için üzerine düşeni yaparken elbette müttefikleriyle birlikte hareket etmek ister.”

Almanya ve Belçika’daki saldırılar

“Türkiye’nin özel bir husumeti yoktur. Bunlar camide namaz kılarken şehit olan kardeşlerimi nereye nasıl açıklayacaklar. Bu YPG/PYD camilerimizi yakıp yıkıyorlar. Almanya daha neyi bekliyor? Almanya ve Belçika’da bizim vatandaşlarımıza saldırıyor. Almanya ve Belçika daha neyi bekliyor? Bunlar Türkiye’de olsa ve bizim polisimiz de tepkisiz kalsa acaba dünya buna ne der? Almanya’da camilerimize yapılan saldırılar hiçbir şeyle izah edilemez. Elimiz böğrümüzde oturup bekleyecek halimiz yok.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın