SON DAKİKA

Erdoğan: İsrail yönetiminin işgal girişimlerine son vermesi gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ortak açıklama yapıyor

Bu haber 28 Ağustos 2017 - 18:54 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için dün Türkiye'ye gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı. Görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklaması yapıyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bölgede kalıcı barış ve huzurun yolu bellidir. Bu yol 1967 sınırlar dahilinde vücut bulmasıdır. Soruna çözüm bulunması sadece Filistinli kardeşlerimize değil İsrail'in de hayrınadır. Barış çabalarına destek vermeye hazırız.

Filistinli kardeşlerimizi sorunun çözülmesi için çaba gösterdi. Filistinli kardeşelerimize ait topraklarda İsrail yönetimi çaba göstermektedir. Değerli basın mensubu kardeşlerim. Filistinli kardeşlerimiz arasında birliğin sağlanması gerekir.

Bugün Başkan Abbas ile mevcut durumu ele aldık. Önümüzdeki dönemede bu hususlara yöneleceğiz."

Canlı yayın

Resmi törenle karşılandı

Türkiye'ye gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Erdoğan ve Abbas'ın tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülke milli marşları çalındı. Abbas, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı, Türkçe "Merhaba asker" diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Törende, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

"İkili ilişkiler tüm boyutlarıyla ele alınacak"

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Mahmut Abbas’ın ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Ziyaret sırasında gerçekleştirilecek görüşmelerde ülkemiz ile dost ve kardeş Filistin Devleti arasındaki ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla ele alınması, ayrıca Filistinliler arası uzlaşı ve barış sürecinin canlandırılması konuları üzerinde durulması öngörülmektedir” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!