SON DAKİKA

ERDOĞAN FETÖ KURMAYLARIYLA

Bu haber 13 Temmuz 2017 - 14:07 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 09:51
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Evvela başlamadan soralım: Erdoğan FETÖ’den korkuyor mu?

Haberi okuduktan sonra cevabı da almış olacaksınız.

Meclis darbe raporunda çok ilginç ayrıntılar bulunuyordu. O raporda, CHP için parantez açmışlardı. Rapor, şöyle diyordu:

“Yenikapı mitingine katılan CHP lideri partiler arasında oluşan birlik ve dayanışma ruhuna katkı verirken, bir süre sonra FETÖ/PDY ilişkileri nedeniyle haklarında soruşturma ve kovuşturma başlatılan şüpheli ve sanıkları himayeye yönelik söylemleri ile birlik ve beraberliği bozucu davranışlar göstermeye başlamıştır.

Komisyon çalışmalarımız sürecinde 15 Temmuz’un FETÖ’nün darbe girişimi olduğu gerçekliği kabul edilip, ‘darbe girişiminin bütünüyle senaryo olduğu’ iddiaları reddedildiği halde rapor yazım sürecinde CHP Genel Başkanı, FETÖ/PDY’nin söylemleriyle örtüşür biçimde ‘kontrollü darbe’den söz etmeye başlamıştır.

CHP liderinin özellikle 17/25 Aralık’tan sonra FETÖ’yle senkronize davranışlar sergilemesinin, söylem birliği içine girmesinin, FETÖ’nün servis ettiği hukuk dışı malzemeleri kullanmasının,15 Temmuz sonrası FETÖ davalarına gösterdiği karşıtlık ve FETÖ’yü aklama girişimlerinin bir anayasal kurum olan ana muhalefet partisi tarafından niçin ısrarla bir politika tarzı olarak benimsendiği anlaşılmamaktadır.”

Burhan Kuzu da geçtiğimiz günlerde hükümetin uydu medyasından birine, “Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından, sıranın kendisine gelmesinden korkuyordu. O yüzden yürüdü.” dememiş miydi?

Kılıçdaroğlu’nun ne için yürüdüğünü bir süreliğine bir kenara bırakırsak, Kuzu, bu açıklamasıyla kendilerini ele veriyor: Biz Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaktık. Fakat işleri berbat etti.

Meclisin (Siz hükümetin diye okuyun.) darbe raporunun çok önceden planlandığı gayet açık. Kemal bey yürümeseydi, daha düne kadar, CHP’nin derdest edileceği, 17/25 Aralık “montaj”larını grup konuşmalarına taşıdı diye Kılıçdaroğlu’nun ümüğünün sıkılacağı, açıklanan darbe raporuyla görülüyor.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan nefret ediyor. Evet, nefret ediyor!..

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a göre, afedersiniz Alevi, ve Melih Gökçek’i yerle bir etmesinin Erdoğan nezdinde bir acısı var. Bu yüzden bütün Fetullahçılık yükünü ona ve CHP’ye yıkıp bu işten sıyrılmayı planlıyor.

Başta bahsettiğimiz soruyu tekrar soralım.

Erdoğan FETÖ’den korkuyor mu?

2011’de bu yana, FETÖ ile mücadele ediyorum diyen birinin, ol tarihten sonra Fetullah’ın kurmaylarıyla sık sık görüşmesi ne ile açıklanabilir?

Erdoğan-FETÖ-Davuroğlu-Gül meselesinde Amerikalı Türklere kulak vermemiz gerekiyor. Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu Fetullah’la görüştü mü görüşmedi mi? Cevabı burada:

AKP’li cumhurun başkanı Tayyip Erdoğan’ın “2011 yılından bu yana FETÖ ile mücadele içindeyim” demesine rağmen, bu tarihten sonra sık sık örgütün kurmaylarıyla bir araya geldiği ortaya çıktı. 

Jöntürk’ün haberine göre, FETÖ’nün ABD’deki tüm lobi faaliyetleri, yönetimle ilişkileri Cemil Teber, Bilal Ekşili,  Faruk Taban, Süleyman Turhanoğulları tarafından yürütülüyor. Bu isimler, Gülen’in “lobici kurmayları” olarak biliniyor.

Erdoğan-Cemil Teber ikilisi

 

 

 

 

 

 

 

 

Cemil Teber-Bilal Ekşili-Süleyman Turhanoğulları

Nitekim, Cemil Teber, Bilal Ekşili ve Süleyman Turhanoğulları, biraraya gelerek Washington Strategy Group adlı bir yapılanmaya gittiler. Bunun hemen ardından da New York merkezli Gotham Government Relations adlı ABD’li lobi şirketiyle, bir anlaşma imzaladılar.

Özetle FETÖ, ABD’deki varlığını profesyonel destek alarak sürdürme uğraşında.

Biz gelelim, şu lobici kurmayların AKP ile sıcak ilişkilerine.

Hani yazılıp çiziliyordu ya, “Erdoğan FETÖ ile 2011 yılından beri mücadele ediyor” denilerek (Hatta İlker Başbuğ bile “Erdoğan FETÖ’yle mücadelesinde tek başına” demişti…)

Atatürk'ün Katilleri

Oysa vaziyet hiç de söylendiği gibi değil. JÖNTÜRK’ün elde ettiği fotoğraflar, Erdoğan’ın FETÖ’nün lobicileriyle sık sık bir araya geldiği ortaya koydu.

Bilal Ekşili-Tayyip Erdoğan-Faruk Taban

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha lobicilerin yalnızca Erdoğan değil, Abdullah Gül’den Bülent Arınç’a,  Ahmet Davutoğlu’ndan AKP’nin tüm krem tabakasıyla da yakın temasları olmuş.

İşte onlardan bazıları:

 

 

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!