SON DAKİKA

Enis Berberoğlu’nun kitabı hazır

Yarkadaş: ‘Milletvekili arkadaşımız çarşamba günü hakim karşısına çıkacak. Bu sırada kitabını da tamamladı.’

Bu haber 03 Ekim 2017 - 14:18 'de eklendi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, tutuklu milletvekili Berberoğlu’nun kitabının hazır olduğunu ifade ederek “Enis Berberoğlu, düşünmeye ve üretmeye devam ediyor” dedi.

Maltepe Cezaevi’nde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, çarşamba günü hakim karşısına çıkacak. Berberoğlu, MİT TIR’ları haberi dolayısıyla açılan davada Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı davaya dahil edilmişti.

Berberoğlu, bu yüzden çarşamba günü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılacak.

Öte yandan, CHP’li Berberoğlu’nu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Milletvekilimiz, Anayasa Mahkemesi’nin kararına rağmen tutuklu… Ancak morali her şeye rağmen yerinde… Okuyor, yazıyor ve üretiyor” dedi.

Enis Berberoğlu’nun cezaevi günlerini anlatan “Siz Yürürken, Ben Yatarken” adlı kitabını tamamladığını da belirten Yarkadaş, “AKP yüzünden cezaevinde yazılan kitapların sayısı artıyor” ifadesini kullandı.

Berberoğlu’nun yeni bir kitap için çalışmaya başladığını da belirten Yarkadaş, çarşamba günü duruşmayı izlemek için Çağlayan Adliyesi’nde olacaklarını da dile getirdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!