SON DAKİKA

Doğu Perinçek: Türkiye, Vatan Partisi’nin rotasına gelmiştir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Erdoğan’ın

Bu haber 22 Eylül 2017 - 19:53 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Erdoğan’ın partilerinin rotasına geldiğini söyledi.

Perinçek “Tayyip Erdoğan yönetiminin Beşar Esad düşmanlığı çıkmazdadır” diyerek “Beşar Esad düşmanlığının bölgemizde hiçbir geleceği yoktur. Rusya dahil Türkiye’nin toprak bütünlüğünü destekleyen bütün ülkeler, Suriye ile aynı cephededir. Bu koşullarda Beşar Esad yönetimiyle işbirliğini geciktiren tavır, aslında Türkiye’nin toprak bütünlüğü ve huzur ihtiyacına zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

“Vatan Partisi’nin onyıllardan beri savunduğu Batı Asya ittifakı, artık hayata geçmektedir” diyen Perinçek şu ifadeleri kullandı:

“19 Eylül 2017 Salı akşamı Ulusal Kanal’da, Almanya basınında Tayyip Erdoğan hakkında “İslamî Kemalist” tanımı yapıldığından söz ettim. Sözcü, Halk-Tv ve Oda-Tv gibi kimi yayın organlarında bu tanımı benim yaptığım gibi haberler yer aldı. Tayyip Erdoğan hakkında “İslamî Kemalist” tanımı yapan Doğu Perinçek değildir. Bu tanımı aktardım, o kadar. Dahası bu tanımlamayı yerinde bulmuyorum.”

“Türkiye uzmanı gazeteci-yazar Rainer Hermann 7 Ağustos 2017 tarihli Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinde, “Die Eurasische Türkei” başlıklı yazısında, Erdoğan’ın Türkiye’de derin kökleri olan ve Atatürk döneminde de uygulanan Avrasyacı çizgiye geldiğini yazdı. Hermann, Türkiye’de Avrasyacı çizgiyi onyıllardan beri Doğu Perinçek’in önderlik ettiği Vatan Partisi’nin temsil ettiğini de vurguladı”

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play