SON DAKİKA

DENİZ ÇAKIR OLAYINDA YAŞANANLAR ASILSIZ ÇIKTI

Yeni Akit ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef aldığı oyuncu Deniz Çakır’ın yaşadığı tartışmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Bu haber 10 Ocak 2019 - 15:00 'de eklendi.
Abone ol

Önce Yeni Akit gazetesi tarafından, ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef alınan oyuncu Deniz Çakır’ın yaşadığı tartışmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Konuyu köşesine taşıyan Sözcü yazarı Soner Yalçın, “Deniz Çakır, iki arkadaşıyla doğum günü kutlamak için Zorlu AVM’de bir kafe bara gitti” derken, “Yiyecek ve aperatif içki söylediler, sohbete başladılar… Yan masalarına 20’li yaşlarda iki başörtülü genç kız geldi. O akşam Zorlu’da Enes Batur konseri vardı. Gece konserden çıkan yine 20’li yaşlarda beş genç kız kafe-bara gelerek iki arkadaşının yanına oturdu. Başörtülü iki genç kız o zamana kadar sessizdi” ifadelerini kullandı.

Yalçın, sonrasında yaşananları şöyle aktardı:

Ne vakit yanlarına arkadaş grubu geldi, yan masaya laf atmaya başladı: “Bizim fotoğrafımızı çekiyorsunuz!” Çekiyorsunuz-çekmiyorsunuz tartışması başladı. Sonra kafe-barda içkiden rahatsızlık duyduklarını ima edip, masa değiştirdiler! Deniz Çakır masadaki arkadaşlarına, “Burası Atatürk Türkiye’si, içtiğime-çektiğime ne karışılıyor burası Arabistan mı” dedi. Yani, meselenin başörtüsüyle hiç ilgisi yok. Bara gelip içki içilmesinden rahatsız olanların tavrını anlamak zor! İçki içilmeyen kafeler de var Zorlu’da! Neyse.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Başörtülü genç kızlar, üç gün sonra Sabah Gazetesi’ne gitti: “Deniz Çakır başörtümüzden dolayı bize ‘Suudi Arabistan’a gidin’ dedi!” Yetmedi. Olaydan beş gün sonra muhabirleri-kameramanları alıp savcılığa suç duyurusunda bulundular! Bakınız: Derdim, “kim haklı-kim haksız” tartışması yapmak değil. Derdim, “kim mağdur- kim mağrur” meselesi yapmak değil. Derdim, bu tartışmanın Cumhurbaşkanı’nın konuşma metnine kadar girmesi! Türkiye’de her sıradan kadın münakaşası, medya tarafından “başı açık”- “başı kapalı” kavgası haline dönüştürülüyor! İnsanların yaşam biçimiyle uğraşan dün “gardropçu” CHP’liler vardı. Ama bugün de insanların yaşam biçimine laf atan şımarık AKP’liler var.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!