SON DAKİKA

Demirtaş’ın odasında Twitter araması yapıldı

Tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevindeki odasında attığı tweetler sebebiyle arama yapıldı

Bu haber 30 Eylül 2017 - 13:43 'de eklendi.

Tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, attığı tweetler sebebiyle cezaevi odasında rutin dışı arama yapıldığını belirterek, “Twitter’ın kuşundan bile korkuyorsanız, darı ekmeyin o zaman” dedi.

HDP lideri Demirtaş’ın, Twitter hesabından açıklamalar paylaşıldı. Demirtaş, hesabından atılan tweetlerin dışarıdan paylaşıldığını belirterek, bu tweetler sebebiyle cezaevi odasında rutin dışı aramalar yapıldığını ifade etti.

Demirtaş mesajında şu ifadeleri kullandı: “Merhaba arkadaşlar. Bu twitleri cezaevinden atmıyorum. Dışarıdan atılıyor twitler. Zaten biliyoruz demeyin çünkü bunu bilmeyenler var Ankara’da. Hesabımdan twit atılınca, cezaevi odamızda rutin dışı twit araması yapıldı. Cezaevi personelini de zan altında bırakan bu trajikomik hükümet aklını çok da yadırgamıyorum artık. Odada twit bulunamadı doğal olarak. Çay için kettle vardı sadece, ondan da twit atılamayacağına kanaat getirildi. Twitter’ın kuşundan bile korkuyorsanız, darı ekmeyin o zaman.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!