Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Demirtaş’ın davasına 92 kişi alınacak: Polisler otobüsleri

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, hakkındaki 2 ayrı dava

Bu haber 17 Ocak 2018 - 17:25 'de eklendi.

Ankara Valiliğinin yasak kararı nedeniyle duruşmanın yapıldığı Sincan Cezaevi önünde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Cezaevinin hemen yanındaki duruşma salonu küçük olduğu gerekçesiyle yetkililer sadece 92 kişinin alınacağı duyurdu.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre, izleyiciler ve gazeteciler salona kimlik kontrolü yapılarak alındı. Basın kartı olmayanların girişine izin verilmedi. Duruşmaya avukatların yanı sıra HDP milletvekilleri ve çok sayıda parti yöneticisi de katıldı.

Polis salon girişinde davayı izleyen gazetecilere, telefon ve bilgisayar kullanmalarına izin verilmeyeceğini, kullananların eşyalarına el koyulacağını söyledi.

Demirtaş’ın ilk duruşması 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde yaptığı bir konuşmada dönemin Çalışma Bakanı Süleyman Soylu’ya dönük hakaret suçlaması nedeniyle yapılacak. Bu duruşmanın hemen ardından 10 Ekim Barış Mitingine yapılan bombalı saldırıdan sonra Demirtaş’ın bir konuşmasıyla ilgili açılan dava görülecek.

VALİLİKTEN YASAK: OTOBÜSLER BAĞLANDI

Öte yandan Demirtaş’ın duruşmasını takip etmek isteyenler için Vedat Dolukay Parkı’ndan kalkacak olan otobüsler polislerce engellenerek bağlandı. Demirtaş’ın duruşmasını gerekçe gösteren Ankara Valiliği ise yaptığı yazılı açıklamada, il genelinde umuma açık alanlarda her türlü toplanma, yürüyüş, oturma eylemi, anma toplantısı ve benzeri eylemlerini, bugün için yasaklamıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!