SON DAKİKA

Datça’da Kamuya ait 128 Dönümlük Doğa Harikası İmara Açılıyor

Gazeteci Toygun Atilla, Datça’nın Kargı Koyu’na otopark ve otel yapılacak olmasına, sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Atilla, “Bilenler bilir. Datça’nın ve Türkiye’nin en güzel koylarından biridir. Otopark ve otel yapılırsa, tek kelime ile yazık olur. Yapmayın, etmeyin. Bu yanlıştan dönün.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 11 Nisan 2021 - 19:27 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Datça’daki Kargı Koyu yakınında bulunan Hazine’ye ait büyük bir alan otel yapılmak üzere özelleştirildiği öğrenildi. Alanın, burun şeklinde yarımadayı da kapsadığı da belirtildi. Bunun üzerine, sosyal medyada konu hakkında sert tepkiler geldi.

“YAPMAYIN, ETMEYİN…”

Gazeteci Toygun Atilla da karara yönelik tepkisi sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdi. Atilla, “Bilenler bilir. Datça’nın ve Türkiye’nin en güzel koylarından biridir. Otopark ve otel yapılırsa, tek kelime ile yazık olur. Yapmayın, etmeyin. Bu yanlıştan dönün.” dedi.

Cennetköy’ün hemen yanında bulunan bu bölgenin çok değerli olduğu belirtilirken bakir bir alanı kapsayan arazi, plan değişikliklerinin ardından otel yapılmak üzere özelleştirilecek.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!