Muğla

Muğla Milas’ta yanan ormanlık alana inşa edilen 3 lüks otel yetmedi. Fidan dikilmesi gereken yerlere bu defa lüks villalar konduruyorlar.
10.02.2024
Yangınla Kül Olan Ormanlık Alana Önce Otel, Sonra Lüks Villa Yapıldı için yorumlar kapalı
33
Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Muğla İl Başkanlığı düzenlenen açılış töreniyle faaliyetlerine başladı
15.08.2023
Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Muğla İl Beyliği Açıldı için yorumlar kapalı
55
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Muğla ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarındaki toplam 30 bin 669 kilometrelik arazi portföyünü satışa çıkarıyor. Türkiye’de denize kıyısı olan bölgelerde satışa çıkarılan arazilerin toplamı, Avrupa’daki bazı ülkelerin sınırlarından bile büyük. Bodrum’da Danıştay’ın iptal ettiği arsa satışlarının yeniden listeye konduğu görüldü.
07.08.2023
Özelleştirmede Gaza Bastılar! Devlet Arazileri Satışta  için yorumlar kapalı
34
Çevre Bakanlığı ve belediyeler seçim sürecinde boş durmadı. Muğla’nın eşsiz güzellikteki bazı koyların imara açıldı. İlçe ilçe şu kararlar alındı:.
02.06.2023
Ülke Seçim Derdindeyken Rantın Önü Açıldı için yorumlar kapalı
33
Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi’nde Akdeniz fokların da barınma alanı olan bölge, önce meradan hazine arazisine çevrildi ardından özelleştirme idaresi eliyle satıldı. Şimdi marina, rezidans ile otel inşa etmek için bölgeye giren iş makinaları, karşılarına çıkan kayadan dağı bile paramparça ediyor.
11.05.2023
Bodrum’da Büyük Talan! için yorumlar kapalı
15
Muğla’nın Marmaris ilçesinde tarihi ve kültürel miras içeren Karacasöğüt koyunda yapımı durdurulan marina inşaatı için Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı bölgenin 1'inci derece arkeolojik SİT alanı tescil işlemleri süresini beklemeden inşaata devam kararı verdi. Projeyi MUÇEV Limited Şirketi yapacak.
29.04.2023
Seçim Öncesi Tarihi Koya Marina Kararı için yorumlar kapalı
29
TOKİ Muğla, Aydın ve Manisa illerinde ormanlık alanlarda konut yapmak için harekete geçti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ise projelere “ÇED gerekli değildir” kararı verdi.
31.03.2023
Orman Alanları Ranta Açılmaya Devam Ediyor için yorumlar kapalı
23
Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'u besleyen Mumcular Barajı'nda su seviyesi yüzde 47'ye, Geyik'te ise yüzde 44'e geriledi. Her iki barajda da geçen yıla göre yüzde 50'nin üzerinde azalma yaşandı. Bodrum'da su sorununun kronikleşmeye başladığını belirten Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, "İlave tahsisat olmaması durumunda, Bodrum'un suyunun yaz aylarının ortasında tükenebileceğini...
27.03.2023
Bodrum Barajları Alarm Veriyor! için yorumlar kapalı
25
Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı turizm cenneti Gölköy’deki Cennet Koyu’nda Mehmet Cengiz'in şirketinin 180 dönümlük arazide yapımına başladığı rezidans ve otel inşaatı Bodrum Belediyesi’nin 'ruhsat iptali' kararıyla mühürlenip durdurulmuştu. Mahkemeden, Cengiz Holding A.Ş. lehine karar çıktı. Muğla 1. Bölge İdare Mahkemesi, Bodrum Belediyesi’nin inşaat ruhsatını iptal etmesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı...
14.03.2023
Mahkemeden Cennet Koyu Kararı için yorumlar kapalı
48
Muğla’nın Marmaris ilçesinde çevrecilerin karşı çıktığı ve mühürlenmesine rağmen yapımı devam eden Sinpaş GYO’nun Thermal Resort ve Devre Mülk projesine ÇED olumlu raporu verildi. Çevreciler ayakta.
12.03.2023
Çevreciler Ayakta: Kızılbük’e ÇED Olumlu Raporu Verildi için yorumlar kapalı
22
Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Muğla’nın Bodrum ilçesinde Göltürkbükü mahallesinde bazı alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı.
27.01.2023
Bodrum Göltürkbükü’nde Ormanlık Alanlar Ranta Açıldı için yorumlar kapalı
29
Muğla'da bir deprem meydana geldi.
25.12.2022
Muğla’da Deprem! için yorumlar kapalı
17