Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Muğla İl Beyliği Açıldı

Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Muğla İl Başkanlığı düzenlenen açılış töreniyle faaliyetlerine başladı

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Muğla İl Beyliği Açıldı
Yayınlama: 15.08.2023
49
A+
A-

Açılışlarına hız kesmeden devam eden Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Bolu Ocağının açılışının ardından, Muğla il ocağının açılışı ile Türkiye genelindeki Ocak sayısını  otuz beşe yükseltti.

Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci öncülüğünde, 12 Ağustos 2023 tarihinde Muğla İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleşti. 

 

Açılışı yapılan Muğla İl Beyliği’nin Kurucu İl Başkanı Ayten Alişiroğlu’nun başkanlığında, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri,  İl Başkanları ve üyeleri, vatandaşların katılımı ile yapıldı.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI, 35. İL BEYLİĞİ AÇILDI

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunmasının ardından Genel Başkan, Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

HATAY SATILDI MI?

”Şöyle salonlara bakarken geriye gittiğimiz zaman 2019 ekim ayı mıydı İzmir’i açtığımızda 20 kişi falan civarında bir kitleden bugün Türkiye’nin dört bir yanında kırka ulaşmış teşkilatlarıyla miting alanlarına hazırlanan bir hareket ve bir siyasi parti olmaksızın hareket gerektiği yerde etkinlik alanı dünyanın dört bir yanı olan bir hareket.

Son bir aydır Türkiye’de sosyal medyada YouTube üzerinden ve bazı televizyon kanallarında Hatay’ın satıldığına dair rivayetler yer alıyor. Halbuki bunlar bizim kitaplarımızda yazıyor yani. Hatay gitse ne olur Antep beri gelse ne olur Urfa’ya gitse ne olur Ankara düşse ne olur İstanbul gitse ne olur diyen Atatürk’ün bahsettiği ayağa kaldıramadığı, kaldırmakta zorlandığı Türk milletinin de 1960’larda bir Rus yarbayın dediği gibi ”Korkarım ki Atatürk yanlış milleti kurtardı” cümle ile bir kremalı pasta durumu var. Şimdi kendimizi kandırmayalım. Yüz sene önceki milletle yüz sene sonraki millet arasında öyle çok bir fark yok yani hemen hemen aynı.” dedi.

MAHŞERİN 4 ATLISI NEDİR?

”Şimdi çok özel bir detayla karşılaşıyoruz. İki ekmek büyüklüğünde tam buğday ekmeği Muğla’da 30 lira ya da 35 lira olması lazım, ekşi mayalı Trabzon ekmeği yine iki ekmek olan ekmek de 25 lira kim alacak bunu ya kim yiyecek bu ekmeği çok merak ettim. 30 liraya kim ekmek alıp yiyecek. Hani sağlıklı olalım diye bahsediyoruz.

30 liradan günde ekmek alsa bir ev iki tane aldığını düşünelim 60 lira eder. Ay hesabına vurduğunuz zaman 2000 lira para eder arkadaş. 1800’e de misafir geldiğini de düşünüyorum. 2000 lira ekmeğe para veren bir vatandaş emekli ise 7.500 lira hadi 10 bin lira alıyor diyelim ortalama farz edelim evi yoksa 7000 lira da kira veriyorsa ne yiyecek arkadaş, ne yiyecek taş yiyecek, ne yiyecek taş yiyecek ya da ne yapacak, evdekileri yiyecek, evdekileri yiyemezse, dışarıda milletle birbirini yiyecek, ne olacak böyle nereye gidiyor bu iş altüstü ekmek bir ekmekten bahsediyoruz.

Ya soğanı yok, biberi yok, patatesi yok, eti hiç yok, yumurtası, sütü, peyniri hiç yok bu emekli kısmı, çalışan kısmı içinde zaten asgari ücret belirlendiği günden bugüne hiçbir kimse asgari ücretin üstüne çıkamıyor. Çünkü iş adamları da zorda üretip satacağı ürünü ithal ediyor, onu satmakta zorlanıyor ne olacak peki yarın okullar açılacak değil mi? Önümüzdeki ay okullar açılırken bunun bir maliyeti var hane maliyeti, üzerine üniversite maliyetleri binecek birçok eve, çocukların yurt paraları, özel yurt paraları binecek. Ekonomik göstergeler mücbir sebep savaş halini gösteriyor. Yani ekonomik göstergelerdeki rakamlar savaş halini gösteriyor. Gerek fiyat artışları, gerek kiralardaki artışlar, gerekse Mahşerin Dört Atlısı diye bahsettiğimiz İncil teolojisinde Kur’an-ı Kerim’de de ekonomik kriz, kıtlık, fiyat artışı, salgın hastalık, savaş, depremlerle yere çökme gibi örneklerle geçen mahşerin 4 tatlısı ile ilgili bilgi aslında gerçek oluyor.” ifadelerini kullandı.

Kahveci sözlerini şu şekilde sürdürdü;

”Evet efendim değerli haziruna, tüm il başkanlarımıza ,tüm yönetim kurulumuza, hepinize teşekkür ediyoruz. Ama bu arada bizim sırlanmış bir şeyimiz var. Sayın Başkan şunu tutuyor musun? Şimdi gel başkanım gel bakalım, gel şimdi güzelce ütülersiniz sonra da direğinize asarsınız sakın yıkamayın. Evet Muğla İl teşkilatımıza kutlu olsun efendim.’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Muğla İl  Başkanı Ayten Alişiroğlu’nun mazbatasını takdim etti.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin çok çarpıcı açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı