özelleştirme

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önümüzdeki dönemde Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santraller (HES) limanlar, otoyollar, köprüler ile arsa ve arazilerin özelleştirileceğini açıkladı.
01.11.2023
Bakan Mehmet Şimşek Açıkladı: Köprüler, Otoyollar, Limanlar ve HES’ler Özelleştirilecek için yorumlar kapalı
67
CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), Türkiye'de 18 yıl boyunca gerçekleştirilen özelleştirme süreciyle satılan kurumları, fabrikaları ve arazilerinin listesini açıkladı.
26.07.2023
Akp İktidarının 18 Yılda Gerçekleştirdiği Özelleştirmeler için yorumlar kapalı
68
AKP iktidarının, özellikle 2018’den bu yana “Ekonomide kriz yok” görüntüsü vermek için başlattığı finansal kaynak arayışının önemli unsurlarından olan özelleştirme tam gaz sürüyor.
21.04.2023
Resmi Gazete’de Yayımlandı: İktidar Satıp Savıyor için yorumlar kapalı
3
Özelleştirme ile halkın sırtına yeni yük binmesinden endişe ediliyor. Halkın vergileriyle yurdun dört bir yanına döşenen doğalgaz boru hatları elektrik hatları gibi özel şirketlerin kullanımına açılıyor. Şirketler yerli doğalgazı da dağıtacaklar.
09.03.2023
Yeni Rant Kapısı: BOTAŞ Özel Şirketlerin Kullanımına Açılıyor için yorumlar kapalı
22
Seçim sürecinde son aşamaya gelinirken, AKP iktidarı özelleştirme yoluyla kamu arazi ve tesislerini haraç mezat satmaya ve imar planı değişiklikleri yapmaya hızla devam ediyor. Bodrum'da, Sarıyer'de değerli araziler satıldı, İstanbul'un gözde semti Kemerburgaz'da imar planı değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı.
22.02.2023
AKP İktidarı, Cennet Arazileri Hız Kesmeden Haraç Mezat Özelleştiriyor için yorumlar kapalı
23
Marmaris İçmeler, İzmir Çeşme, Didim Altınkum, Ankara Çayyolu gibi Türkiye'nin en değerli noktalarındaki kamuya ait 10 arazi ve taşınmaz daha özelleştirme yoluyla özelleştiriliyor. Özelleştirme kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı.
14.01.2023
Erdoğan İmzaladı: Cennet Araziler Ranta Açıldı için yorumlar kapalı
14
AKP iktidarı, özelleştirme kapsamına aldığı TEİAŞ'ın bir milyarlık ihalesini seçtiği şirkete, kimselere duyurmadan özel davetle verdi.
17.11.2022
TEİAŞ’ta Gizli Kapaklı Dev İhale için yorumlar kapalı
7
Kamuya ait taşınmazlar özelleştirme yoluyla satılmaya devam ediyor. Çankaya, Çeşme, Seferihisar, Aliağa, Kuşadası, Manavgat ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu yerlerde değerli araziler ve yapıların bir kısmı milyarlarca liraya satıldı. Yeni satışlar için bazı arazilerin imar planları değiştirildi.
03.06.2022
AKP İktidarı, Kamuya ait Taşınmazları Özelleştirme Yoluyla Satmaya Devam Ediyor için yorumlar kapalı
28
AKP iktidarı, mülkiyeti Hazine, TEİAŞ ve EÜAŞ'a ait 17 ilde toplam 243 araziyi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla özelleştirme kapsamına aldı. Akyaka, Datça, Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Didim, Ayvalık, Antalya gibi Akdeniz ve Ege sahillerindeki cennet arazilerin yanı sıra İstanbul Kemerburgaz, ve Ankara Çayyolu gibi çok değerli taşınmazlar satılacak...
19.05.2022
Özelleştirmeler Devam Ediyor: 17 İlde 243 Arazi Özelleştirilecek için yorumlar kapalı
30
Özelleştirme İdaresi Başkanlığının taşınmaz satışlarına ilişkin karar tebliğleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.04.2022
Hazine ve Sümer Holding’e ait Bazı Taşınmazların Satışlarına Onay Verildi için yorumlar kapalı
36
İstanbul Bakırköy’de 2013 yılında 96 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Bakırköy Botanik Parkı, belediye meclisinin Bakırköy Belediyesi’ne verdiği yetkiyle özelleştirmeye açıldı.
17.04.2022
AKP Özelleştirmeye Devam Ediyor: Sıra Bakırköy Botanik Parkı’nda için yorumlar kapalı
74
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı karara göre, EÜAŞ ait Tekirdağ Doğalgaz Kombine Çevrim A ve B santralleri ve santrallere ait araziler ve deniz alanları özelleştirme kapsamına alındı.
09.03.2022
AKP Özelleştirmeye Devam Ediyor: Sıra Doğalgaz Santrallerinde için yorumlar kapalı
16