SON DAKİKA

DAHA ÖNCE HİÇBİR BAŞKAN BU HALE DÜŞMEDİ

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 15:41 'de eklendi.

Goldsmith’e göre Amerikan tarihinde daha önce bu duruma düşen hiçbir başkan olmamıştı.

Amerika’nın çok tartışılan başkanı Donald Trump, Birleşik Devletler tarihinde daha önce pek görülmemiş tarzda bir başkanlık yapmaya devam ediyor.

Washington Hattı’nın CNBC’den aktardığı haberine göre, son günlerde halk arasında onanma oranı giderek azalan Donald Trump’ı kendi kurmayları da pek umursamıyor.

Ekibinde başkanın sözleriyle uyuşmayan açıklamaları rahatlıkla yapabilen görevlilerin bulunması; Trump’ın başkanlığını daha da ilginç hale getiriyor zira bu Amerikan tarihinde çok da rastlanan bir durum değil.

BAŞKAN AYRI DIŞİŞLERİ BAKANI AYRI TELDEN

Salı günü ABD Dış İşleri Bakanı Tillerson, yaptığı bir açıklamayla Kuzey Kore’nin nükleer programı ile ilgili olarak Çin’i suçlamadıklarını ifade etmişti. Bu açıklama, Donald Trump’ın daha önce yapmış olduğu ve Çin’in Kuzey Kore problemini kolaylıkla çözebilecekken bunu yapmadığını belirttiği açıklamasının tam tersi istikametteydi.

Benzer durumlar Amerikan Başkanı ile başkan yardımcısı Mike Pence ve savunma bakanı James Mattis gibi isimler arasında da yaşanıyor. Hükümetin uyguladığı politikalarla Amerikan Başkanı’nın sözleri arasında bir uyuşmazlık olduğu aşikar ve bu Amerikalılar’ın hiç de alışık olduğu bir durum değil.

George W.Bush döneminde adalet bakanlığında üst düzey görevler üstlenmiş olan Jack Goldsmith, Trump’ı kendi kurmaylarının dahi önemsemiyor olmasının çok ilginç bir durum olduğunu belirtiyor. Goldsmith’e göre Amerikan tarihinde daha önce bu duruma düşen hiçbir başkan olmamıştı.

Halk arasında giderek daha çok tartışılan Trump, görünen o ki kendi kurmaylarınca dahi tam olarak benimsenebilmiş değil.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!