SON DAKİKA

COVID-19 RAĞMEN CUMHURİYET SEVDALILARI 23 NİSAN’I KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR

Korona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar, Türk milletinin egemenliğinin ilanının 100. yılını evde kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalar kapsamında evlerini ve balkonlarını bayrak, balon ve afişlerle süsleyen vatandaşlar bu anları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Bu haber 19 Nisan 2020 - 17:11 'de eklendi.

Korona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar 23 Nisan’ı evlerinde kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalar kapsamında evlerini ve balkonlarını bayrak, balon ve afişlerle süsleyen vatandaşlar bu anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

TÜRK MİLLETİNİN İRADESİNİN TEMSİLİ

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 23 Nisan 1920’de Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’ni açmış ve Türk halkının egemenliğini ilan etmiştir.

Denizli’de 5 katlı apartmanda yaşayan çocuklar, aileleriyle birlikte afişlere 23 Nisan için yazılar yazdı. Hazırlanan afişler, bayrak ve balonlarla süslendi. En üstteki balkondan aşağıya doğru bütün balkonlara parçalar halinde ’23 Nisan Bayramımız kutlu olsun’ afişleri asıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!