SON DAKİKA

CİNSEL İSTİSMARDAN TUTUKLANAN UŞŞAKİ TARİKATI ŞEYHİNİN MİLYONLARCA LİRALIK ARAZİSİ ÇIKTI

12 yaşındaki çocuğa cinsel istismar suçundan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın Ankara, İstanbul, Çorum ve Sakarya’da milyonlarca liralık araziye sahip olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 07 Eylül 2020 - 19:02 'de eklendi. Son Güncelleme7 Eylül 2020 - 19:25

Yeni Şafak, 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismar suçundan tutuklanan Uşşaki tarikatının lideri Fatih Nurullah’ın Ankara, İstanbul, Çorum ve Sakarya’da milyonlarca liralık araziye  ve binalara sahip olduğunu yazdı. 

Yeni Şafak’taki habere göre, Nurullah’ın Uşşaki tarikatından kovulduğu, sahte imzalı icazet belgesi hazırlayarak cemaati kandırdığı ileri sürüldü. 

Haberde, “Tarikatın şeyhi Sıddık Naci Eren Hocaefendi’nin yakınlarında bulunarak kendini göstermeye çalıştı. Tarikat içerisinde kendine yakın bir grup kurmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Tarikat adabına uygun olmayan davranışlar sergilediği için zaman zaman uyarılar aldı.

Şeyh olmayı kafaya koyan Şağban, ilk dergahını Uşşaki Tarikatı içerisindeyken kurdu. İcazet alma gereği duymadan dergah kurup Eren Hocaefendi’nin karşısına çıkan Şağban ‘hilafet’ istedi. Şağban’ın son durağı Çorum oldu.

Entrikalarına devam eden Sağban, buradaki Uşşaki Şeyhi İbrahim İpek Hoca hayatta iken cemaat içinde gruplaşma çabalarına girmiş. Hocanın vefatının ardından da “İcazet aldım” diyerek şeyhliğini ilan etmiş.

İbrahim İpek’in Şağban’a icazet verdiğine, işaret ettiğine şahit olan kimse yok. Cemaati inandırmak için sahte imzalı icazet belgesi hazırladığını öne sürenler bile var.” ifadesi kullanıldı.

Haberde şunlar kaydedildi: 

Eyüp Fatih Şağban’ı kime sorsak “arkasında karanlık bir güç olduğunu” söyledi. Kendisini tanıyanlar Sağban’ın Ankara, İstanbul, Çorum ve Sakarya’da milyonlarca liralık araziler alıp binalar yaptığını ve bu değirmenin suyunun nereden geldiğinin bilinmediğini ifade ettiler.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!