SON DAKİKA

CHP’NİN “İSLAM ALERJİSİ”

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 18:45 'de eklendi. Son Güncelleme3 Ağustos 2017 - 09:10

Türbanlı büyükelçi ve 1999 yılında Meclis’e türbanla girdiği için Ecevit ve milletvekilleri tarafından meclisten kovulan Merve Kavakçı, CHP’ye saldırdı.

Fazilet Partisi’nden 1999’da seçilen ilk türbanlı milletvekili Merve Kavakçı, Dışişleri Bakanlığı’nda yaz dönemi kararnamesiyle Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi olmuştu.

Merve Kavakçı’nın büyükelçi olarak atamasının yapılmasına karşılık AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesinde yazılarını sürdürmesi dikkat çekmişti.

Kamu görevlisi olarak Akit’teki yazılarını sürdüren Merve Kavakçı, bugünkü yazısında ise CHP’yi hedef aldı.

Devlet memurluğu boyunca siyasi parti üyeliği bile kısıtlanırken çiçeği burnunda büyükelçi Merve Kavakçı’nın CHP’ye yüklenmesi tepki çekti.

Merve Kavakçı bugünkü “CHP İngiltere’de olsa ne yapacak?” başlıklı yazısında CHP’ye yönelik “CHP’nin İslam alerjisinde bir dönüm noktasına şahit olduğumuza dikkat çekmek isterim. ABD, İngiltere gibi batı ülkelerinde mevcut olan dini liderin, bir başka ifadeyle, mevzubahis din İslam ise, İslamı temsil eden imamın, nikah akdini yerine getirebilme yetkisi varken, benzer bir uygulamanın Türkiye’de benimsenecek olması CHP’yi çok rahatsız etmiştir. Yanlış anlaşılmasın, CHP ülkemizdeki kilisede papazın, sinagogdaki hahamın nikah kıymasına karşı çıkmıyor, bilakis onu alkışlıyor. CHP’li Kılıçdaroğlu Edirne’de CHP’li belediye başkanının himayesinde kilisede kıyılan nikaha katılıyor, şahitlik yapıyor. Ama konu Müslüman olunca CHP özüne dönüyor, dişini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!