SON DAKİKA

CHP’nin İBB Başkan adayı İmamoğlu: İstanbul’a özenli bir yönetim vaat ediyorum

Canpolat ve Ekrem İmamoğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının duyurulduğu basın toplantısının yapıldığı salona birlikte geldi.

Bu haber 27 Eylül 2017 - 14:29 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Canpolat ve Ekrem İmamoğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının duyurulduğu basın toplantısının yapıldığı salona birlikte geldi.

Salondakiler, Canpolat ve İmamoğlu’nu alkışlarla karşılarken, ‘Örgüt seninle, İmamoğlu ilerle’ şeklinde slogan attı.

CANPOLAT: KADİR TOPBAŞ İÇİN DE ADALET İSTİYORUZ

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın görev süresi dolmadan görevinden ayrılması nedeniyle büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yapılacağını dile getiren Canpolat, CHP’nin adayının uzun bir çalışma sonucu belirlendiğini, grup yönetiminin, belediye başkanlarının görüşlerinin alındığını anlattı.

Canpolat, CHP’nin İstanbul’daki 14 belediye başkanının ve grup yönetimindeki onlarca kişinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapabilecek bilgiye, beceriye ve donanıma sahip olduğunu belirterek, “Arkadaşlarımızın önerisi doğrultusunda, Genel Başkanımızın takdiri üzerine İstanbul’da boşalan belediye başkanlığı için adayımız Beylikdüzü Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’dur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yaptığı adalet yürüyüşünün öneminin bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Canpolat, “Kısaca bugün Kadir Topbaş için de adalet istiyoruz. Her bir AKP’li sıkıntıya girdiğinde genel başkanımızın başlattığı adalet yürüyüşünün ne kadar önemli olduğu, sevgili hocamız Burhan Kuzu’nun söylediği gibi bir kez daha ortaya çıktı” diye konuştu.

‘YÖNETİLMEYEN İSTANBUL’U YÖNETMEYE HAZIRIZ’

Canpolat, CHP’nin herkesi kucaklayan anlayışının büyükşehir belediyesinde uygulanacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu ara dönemde aramızdaki meclis farkını da bilerek, özellikle ‘hayır’ cephesinde buluşan CHP’nin belirleyeceği adaya ‘evet’ diyecek bir anlayışa, ruha, iradeye ihtiyaç var. Bu iradenin bizim dışımızdaki yapıları da temsil edeceğini, ‘hayır’ cephesinde buluşan Saadet Partisi, MHP’nin tabanı, HDP’nin, sosyal demokrat diğer yapıların, şimdi de Adalet ve Kalkınma Partisi’nde adalet arayanların belediye başkanı adayı olacağını belirtiyorum. Önümüzdeki dönem bütün bu yapıları kucaklayarak 1994’te bıraktığımız İstanbul’u yeniden alacağımızı biliyorum. Kadrolarımızla, belediyelerimizle, ilçe örgütlerimizle ve yurttaşlarımızla İstanbul’u almaya hazırız. Çünkü ülkeyi yönetemiyorlar. İstanbul’u da yönetemedikleri için bırakmak zorunda kaldılar. Biz, yönetilmeyen İstanbul’u yeniden yönetmeye hazırız.”

‘ÖNCE İNSAN’ DİYEN BİR YÖNETİM VAAT EDİYORUM

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da kendisini adaylığa layık gördüğü için Kemal Kılıçdaroğlu’na, partinin yöneticilerine, İstanbul milletvekilerine, meclis üyelerine, belediye başkanlarına teşekkür etti.

İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Benim İstanbul’a çok basit bir vaadim var. Ben, İstanbul’a özenli bir yönetim vaat ediyorum. Büyük ya da küçük demeden İstanbul için yapılacak her işi özenli yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. İnsanlara değer veren, insana özen gösteren ve ‘önce insan’ diyen, ayrımcılık yapmaksızın tüm İstanbullulara aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum. Ben İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. İstanbul’un toplumsal ve kültürel çeşitliliğini, canlılığını koruyup geliştirmeye özen gösteren, herkese hoşgörüyle yaklaşan bir yönetim vaat ediyorum. İstanbul’u İstanbullularla birlikte İstanbul’dan yönetmenin sözünü veriyorum. Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaat ediyorum. Hangi partiden olursa olsun belediye meclisimizin bütün üyelerine artık İstanbul’u İstanbullularla İstanbul’dan yönetme iradesini ortaya koymaya davet ediyorum. İstanbul’da kadınların, çocukların, engellilerin ve her kesimden İstanbullunun kendini özgür, mutlu ve huzurlu hissettiği ve seslerinin dinlendiği bir yönetim vaat ediyorum. Benim hayalimdeki İstanbul, sadece insanlara değil, sokak hayvanlarına ve doğal yaşama da özen gösteren bir İstanbul’dur.”

İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan İmamoğlu, aynı üniversitede İnsan Kaynakları ve Yönetimi Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi aldı.

Atatürk'ün Katilleri

İş hayatına 1992’de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde başlayan İmamoğlu, şirkette yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynayan İmamoğlu, Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

İmamoğlu, 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu, evli ve 3 çocuk babası.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!