SON DAKİKA

CHP’li Tezcan: Adil Öksüz ile o uçak yolculuğunu irtibatlandıran ben değilim

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın, ‘Hava Kuvvetleri imamı’ olduğu belirtilen firari Adil Öksüz’ün, Ankara, İstanbul, Elazığ ve İzmir arasında uçakla rahatça dolaştığı iddiasının ardından, Manisa’da yaşayan Adil Öksüz isimli bir kişi bu uçuşları kendisinin yaptığını söyledi ve Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Bu haber 27 Ağustos 2017 - 18:17 'de eklendi.
Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın, ‘Hava Kuvvetleri imamı’ olduğu belirtilen firari Adil Öksüz’ün, Ankara, İstanbul, Elazığ ve İzmir arasında uçakla rahatça dolaştığı iddiasının ardından, Manisa’da yaşayan Adil Öksüz isimli bir kişi bu uçuşları kendisinin yaptığını söyledi ve Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Çanakkale’de düzenlenen ‘Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde konuşan Tezcan, Manisa’da yaşayan Adil Öksüz’ün kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Vatandaşımızın suç duyurusu hakkı vardır o başka iş ama vatandaş beni niye şikayet edecek? Gitsin savcıyı şikayet etsin. Suç duyurusunda bulunacaksa gitsin savcı hakkında suç duyurusunda bulunsun. Çünkü, FETÖ’cü Adil Öksüz ile o uçak yolculuğunu irtibatlandıran ben değilim. Soruşturmanın savcısı. TC kimlik numarasını vermiş, ‘Bu Adil Öksüz, bu tarihte, bu uçuşu yapmıştır.’ demiş. Yazıda böyle söylüyor. Eğer suç duyurusunda bulunacaksa gitsin o savcı hakkında suç duyurusunda bulunsun. Benimle ilgili bulunursa, benim de söyleyeceklerim bundan ibarettir, daha başka söyleyeceğim bir şey yok.”

‘BU BULUŞMAYA ÇAMUR ATMA PEŞİNDELER’

Ayrıca yarın ve sonraki gün yapılacak panellerin tamamlanmasının ardından kurultayın önemli sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarına işaret eden Tezcan, şöyle devam etti:

“Tabii bu kurultaydaki büyük ilgi, belirli çevreleri olduğu gibi rahatsız ediyor. Rahatsızlıkları görmeye başladık. Kurultayın başlangıcında iktidar çevreleri rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından gerçek olup olmadığı belli olmayan ve burada asla müsaade etmeyeceğimiz bazı görüntüleri paylaşarak bu büyük önemli toplantıya, bu güzel buluşmaya çamur atma telaşı içindeler. Yine buralarda aynı yalanlar, yalanlar değişmiyor arkadaşlar. Gezi direnişi itibarını düşürmek için ‘Kadıköy’de türbanlı bacımıza saldırdılar.’ diye yalan uydurmuşlardı. Bunun üzerinden bir süreç yönetmeye kalktılar, onu yönetemeyeceklerini gördüler. Arkasından ‘camide içki içildi’ yalanıyla ortaya çıktılar, Gezi direnişi sırasında. Onun da yalan olduğu anlaşıldı, ‘Görüntüleri var’ dedikleri şeyin görüntüleri de ortaya çıkmadı. Şimdi aynı dil aynı üslupla aynı iftiralarla Adalet Kurultayını karalama peşindeler.”

‘ŞEHİTLERİN MEKANINDA KİMSE İÇKİ İÇEMEZ’

Tezcan, AK Parti Grup Başkanvekili Turan’ın sosyal medya hesabından söz konusu görüntüleri izlediğini belirterek, bu alan içerisinde böylesi bir girişime kendilerinin müsaade etmesinin, es geçmesinin ve görmemezlikten gelmelerinin mümkün olmadığına dikkati çekti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sabaha kadar birçok güvenlik görevlisinin alanı taradığını, sabah çöplerin dahi tarandığını vurgulayan Tezcan, şu görüşlere yer verdi:

“Şehitlerimize yakışmayacak tutum içerisine girilmemesi konusunda sonuna kadar hassasiyet içerisindeyiz. Ancak bütün buna rağmen olduğu iddia edilen ve bizim görmediğimiz bu tip görüntüleri gerçek olduğu iddiasında birileri kesin olarak kanaat sahibiyse o zaman şu şüphe kuvvetli bir şüphe haline geliyor ve demek ki birileri bir şeyleri planlı bir şekilde buralara soktular. Yoksa buraya yemek sokmak bile özel bir merasime tabi. Bırakın dışarıdan başka bir şey sokmayı. Şehitlerin mekanında kimse içki içemez buna da müsaade etmeyiz. Bunu her şeye rağmen birileri yapıyorsa bu en büyük ahlaksızlıktır. Bunu herkes öyle bilsin, bu böyle biline. Ama ortada öyle bir şey yokken böyle bir şey varmış gibi bir yeni yalan üzerinden Adalet Kurultayı’nı itibarsızlaştırmaya kalkanlar varsa bu da ondan daha büyük bir ahlaksızlık ve alçaklıktır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!