SON DAKİKA

CHP’li Özel: Soylu, Yıldırım belge istiyor. Adrese teslim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Süleyman Soylu belge istiyor. Başbakan Binali Yıldırım da belge istiyor. İsteyene adrese

Bu haber 19 Aralık 2017 - 15:39 'de eklendi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Süleyman Soylu belge istiyor. Başbakan Binali Yıldırım da belge istiyor. İsteyene adrese teslim belgeleri servis etme uygulamamızı başlattık” derken Başbakan ve İçişleri Bakanı’na BUMERZ adlı limited şirkete ait belgeleri gönderdiklerini söyledi.

Özel, TBMM’de 4 No’lu Basın Kapısı önünde yaptığı açıklamada, “Süleyman Soylu belge istiyor. Başbakan Binali Yıldırım da belge istiyor. İsteyene adrese teslim belgeleri servis etme uygulamamızı başlattık, bundan sonra da devam edeceğiz” diyerek şöyle devam etti:

“İki tane resmi yazı var elimde. Bir tanesi Sayın Binali Yıldırım’a yazılmış olan bir yazı, bir tanesi de Sayın Süleyman Soylu’ya yazılmış olan bir yazı. Bu iki tane belgede kendi ifadeleri var. Binali Yıldırım’a diyoruz ki 11 Aralık 2017 tarihinde yaptığınız 2018 yılı bütçe konuşmasında, ‘Man Adasında bu insanların hiçbirinin şirketi yok’ ifadesini kullanmış ve ‘orada isimleri zikredilen Sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarının hiçbirinin bir şirketi yok’ şeklinde bir beyanınız olmuştu.

Süleyman Soylu’ya da 16 Aralık günü Meclis’te yaptığı konuşmada, ‘Bakın, bir gün dahi siyaset yapmasam, Türkiye de bilsin bunu, namusum ve şerefim üzerine söylüyorum bu işin peşini ben ve arkadaşlarım da bırakmayacağız. Bu Man Adasını ispat edeceksiniz’ ifadesini kullandınız. Ayrıca ona Başbakan’ın da tutanağını hatırlatıyoruz.

“KURYEMİZ HEM BAŞBAKANLIK ÖZEL KALEME HEM DE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÖZEL KALEME TESLİM EDECEK”

Ekinde, her ikisinin de Bumerz limitedin ve Ziya İlgen’e ait olan imzalı kuruluş belgesini veya Ziya İlgen’in şirketin müdürü olarak altına imza attığı belgeyi imzasıyla beraber paylaşıyoruz. Birazdan kuryemiz bunu elden hem Başbakanlık Özel Kaleme hem de İçişleri Bakanlığı Özel Kaleme teslim edecek.

“İFTİRADA BULUNUYOR”

Bugün Genel Başkanımız canlı yayındaydı. İçişleri Bakanı oturuyor ve Genel Başkanımızı izliyor, oradan da tweet yetiştiriyor. Dönüyor ‘benim Ataşehir’le ilgili söylediğim sözler doğrudur, Genel Başkan yalan söylüyor’ diye bir iftirada bulunuyor.”

“ŞANTAJCI, İFTİRACI, HAKARETÇİ BAKAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA DEVAM EDEMEZ”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün canlı yayında yaptığı açıklamaları hatırlatan Özel, “Süleyman Soylu’nun bu konuşmadan alacağı ders alacağı mesaj bu. Oradan sonra twittera değil telefona yöneleceksin.Tweet atmak yerine dönüp diyeceksin ki arkadaşlar bak Emniyet istihbaratı göreve çağrıyorlar, jandarma kriminali, şu imzalara bir bakın diyeceksin. Korkunun siyasi ecele bir faydası yok. Süleyman Soylu o çıkışından sonra daha da o koltukta oturamaz, o koltukta oturan bakan, şantajcı bakan, iftiracı bakan, hakaretçi bakan İçişleri Bakanlığına devam edemez. Orası iftira atma, şantaj siyaseti üretme yeri değildir” dedi.

“KİBRİT KUTUSU GİBİ”

Buz rezidansa ilişkin de Özel, “O kibrit kutusu gibi ince uzun ve 1 artı 1 dairenin o günkü 285 bin tam fiyatıdır. Bizim Genel Başkanımız kızının ev parasını kendi hesabından çıkarmış yollamış” dedi.

VİZE

Bir basın mensubunun ABD’nin vize konusundaki açıklamasının hatırlatılması üzerine Özel, “ABD’nin yaptığı iş de doğru değil. Başta alınan kararı da tasvip etmedik. Bu meydan okumasını da tasvip etmiyoruz” yanıtını verdi.

(ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!