SON DAKİKA

CHP’li İnce’den Bakan Yılmaz’ın sınav sistemini AKP kapalı

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Milli Eğitim Bakanı, hangi partiden seçilirse seçilsin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli

Bu haber 15 Kasım 2017 - 14:28 'de eklendi.
Abone ol

CHP’li İnce yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yeni sınav sistemini AKP’nin kapalı grubunda anlattığını belirterek şöyle dedi:

“Türkiye’nin bugün yaşadığı sorunların temel nedeni işte tam olarak bu tavırdır. Bu tavırdır çocuklarımızın geleceğini çalan. Çünkü bu tavır; sadece bir partizanlık, sıradan bir partizanlık örneği olarak değerlendirilip unutulmaya bırakılamaz. Bu tavır partizanlığın ötesinde ahlaki bir sorundur. Milli Eğitim Bakanı, hangi partiden seçilirse seçilsin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Eğitim Bakanıdır. Yönettiği bakanlık, babasının parasıyla kurulmuş, ya da sadece AKP’li olduğunu iddia edenlerin vergileriyle yatırım yapan, işleyen bir kurum değildir. Orası bu milletin her bir ferdinindir ve ona nedenle de milletindir. Kendisi oy aldığı insanlara, kendisini oraya getiren ‘reis’e değil Türk Milletine karşı sorumludur. Hepimizin çocuklarını ilgilendiren bir konuda Milli Eğitim Bakanı kapalı kapılar ardında konuşmalar yapamaz. Yapacaksa halkın huzurunda yapar. Milletin Meclisinin Genel Kurulunda yapar.”

“SORUNU ÇÖZEN DEĞİL YENİ SORUNLARA KAPI ARALAYAN BİR MODEL”

Sayın Bakan açıkladığın model sorunu çözen değil yeni sorunlara kapı aralayan bir model. O nedenle de yanlış. Yanlış olduğu için kapalı kapılar ardında kervanı yolda düzmeye çalışan adam gibi durmaksızın yeni açıklamalar yapıyorsunuz. Kapalı kapılar ardında kendisine rol verilen bir Milli Eğitim Bakanı kendisinin gereksiz bir o kadar da fazlalık olduğunu kamuoyuna iletmiştir. Bu toplantı da bu gerçeği gösteren örneklerden biri olmuştur.”

(ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!