SON DAKİKA

CHP’li İnce: Genel başkan olamadım, moralimi bozuyor muyum?

Yalova Üniversitesi kampüsünde yeni akademik yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Bu haber 19 Eylül 2017 - 0:14 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Yalova Üniversitesi kampüsünde yeni akademik yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Bu törende üniversitenin yapısal sorunları olduğunu söyleyen rektör vekili Tomar, “Şahsen ben de kendimi çok layık görmüyorum bu işe. Ben Edinburgh Üniversitesi’nde okudum. Orada hoca olamadım. Türkiye’mizin seçkin kurumları Boğaziçi’nde, ODTÜ’de, buralarda da hoca olamadım. Belki epey eksik yanım var. Yani Yalova Üniversitesi’nde gelmeyi çok hak etmiyorum belki de ama olsun. Gene de samimiyetle elimden geleni yapacağım. Buraya gelen öğrencilerimizin de bazı sorunlarla karşılaşacağını biliyorum. Elimden geldiğince görevde olduğum müddetçe öğrencilerimizin sorunlarını çözeceğim” diye konuştu.

Tomar’dan sonra konuşan İnce de “Hocam üzülmeyin, iyi üniversitelerde hoca olamamışsınız. Bu ülkede Pavarotti’yi konservatuara almadık biz, sesi yetersiz diye. Hiç canınızı sıkmayın. Bak ben de genel başkan olamadım. Ben moralimi bozuyor muyum? Sen niye bozuyorsun?  Yalova’nın kaderi bu demek ki. Hep Kaybedenler Kulübü olmuş demek ki” ifadelerini kullandı.

CHP’li İnce, geçmişte partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yeterli imzayı toplayarak kurultay için bayrak açmıştı. İnce, 16 Nisan anayasa referandumu sonrası da Kılıçdaroğlu’na karşı imza toplamaya karar verdiğini açıklamış, ancak ‘Adalet Yürüyüşü’nün araya girmesinden sonra herhangi bir adım atmamıştı.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play