SON DAKİKA

CHP’li Hakverdi’den TBMM Başkanı Kahraman’a mektup

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Divan Katip Üyesi Ali Haydar Hakverdi, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a

Bu haber 06 Ekim 2017 - 10:11 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Divan Katip Üyesi Ali Haydar Hakverdi, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a ‘kadrolaşma’ mektubu yazdı.

Hakverdi, Kahraman’a gönderdiği mektubu şu sözlerle duyurdu:

“2016 yılında, TBMM bünyesinde bulunan kadroların boşaltılması ve boş kadroların değerlendirilmesi ile derece ve unvan değişikliğini yapma yetkisinin Meclis Başkanı’na verilmesi Divandaki tüm itirazlarımıza ve aleyhteki şerhimize rağmen AKP’li üyelerin çoğunluk oyları ile kabul edilmişti.

“Meclis Başkanı ve sorumlu olduğu bürokratlar akrabalarını ve mahalleden tanıdıklarını işe alıyor. İşe hiç uğramayan ve personelin dahi tanımadığı insanlar önce taşerona, 1-2 ay sonra 4/C kadrosuna geçirilmek isteniyor.”

O günden beri bu yöndeki değişiklik ve uygulamaların takipçisi olduk. Son dönemde yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz bilgilere göre TBMM Milli Saraylar bünyesinde restorasyon işleri yapmakta olan ve taşeron firmada çalışan 86 personelin 4/C kadrosuna geçirileceği bilgisine ulaştık. 4/C kadrosuna alınacak personelin önemli bir kısmının AKP ile olan siyasi bağları, Milli Saraylar Genel Sekreterliği yönetimine olan akrabalık yakınlığı açıkça yandaş bir kadrolaşmanın işaretidir. Liyakatli birçok emekçinin kadro için sıra beklediği bir dönemde siyasal bağlantıları kullanan, birkaç aydır taşeronda çalışan ya da işe hiç gelmeyenlerin kadroya alınacak olması kabul edilemez.

Bu gelişmeler ışığında, Kadro alımlarının liyakat ilkeleri doğrultusunda yapılması gerektiğini TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a yazdığım mektupta ilettim.”

Hakverdi tarafından Kahraman’a gönderilen mektup şöyle:

chp-li-hakverdi-den-tbmm-baskani-kahraman-a-mektup-361578-1.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!