restorasyon

Mekteb-i Tıbbıye-i Şahane olarak bilinen ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin rektörlük binası olarak kullanılan tarihi yapının restorasyonunun Erdoğan’ın arkadaşı Hasan Gürsoy’un şirketine yaptırıldığı ortaya çıktı.
31.07.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arkadaşına 10 Yılda 554 Milyon Değerinde İhale için yorumlar kapalı
23
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Etnografya Müzesi’nin restorasyonunu eski AKP Karabük İl Başkan Yardımcısı Cengiz Ünal’ın şirketine yaptıracak, yaklaşık 13 milyon TL ödeyecek.
20.04.2022
Etnografya Müzesi’nin Restorasyonu Yandaşa Gitti için yorumlar kapalı
4
Restorasyonu süren Bukoleon Sarayı tarihe ışık tutuyor İstanbul'un boğazının kıyısında bulunan "İmparatorun Sahil Sarayı" olarak adlandırılan Bukoleon Sarayı'nın restorasyonu hız kesmeden sürüyor.
24.01.2022
Restorasyonu Süren Bukoleon Sarayı’nda Kaçış Dehlizi Keşfedildi için yorumlar kapalı
34
"Çalışanların maaşını ödeyemiyoruz" diyerek 100 milyon lira borçlanma talebinde bulunan Ümraniye Belediyesi, 7 yıl kapsamlı bir restorasyonla tümüyle yenilenen Hekimbaşı Av Köşkü'nde yeni bir restorasyon başlattı. 5 ay sürecek restorasyon için düzenlenen ihale gizli kapaklı yapıldı. Yeni restorasyon için milletin cebinden 10.5 milyon lira ödenecek.
11.06.2021
AKP’li Belediyeden 10 Milyon Liralık Gizli Restorasyon İhalesi için yorumlar kapalı
2
Vakıflar Genel Müdürlüğü, 26 milyon 400 bin TL karşılığında, söz konusu firma ile geçen ay sözleşme imzaladı...
15.05.2021
Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 26 Milyon 400 Bin TL’lik İhalesini Yandaş Firma Kaptı için yorumlar kapalı
93
Yerebatan Sarnıcı'nın restorasyonu sırasında sütun başlarında gergi boşlukları belirlendi. Boşluklar nedeniyle çökme riskinin tespit edildiği de aktarıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, “Yerebatan Sarnıcı bir an bile bekleyecek durumda değil” dedi.
12.12.2020
YEREBATAN SARNICI’NDA ÇÖKME TEHLİKESİ için yorumlar kapalı
7
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elinden alınarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bünyesine geçirilen Galata Kulesi’nde yeniden hilti ile çalışma yapıldığı görüntülendi.
22.08.2020
GALATA KULESİ’NDE BİR SKANDAL DAHA için yorumlar kapalı
0
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elinden alınarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bünyesine geçirilen Galata Kulesi’nde ‘restorasyon’ adı altında başlatılan çalışmalarda tarihi yapıya hasar verildi.
12.08.2020
İBB’DEN ALINIP BAKANLIĞA DEVREDİLEN GALATA KULESİ’NDE SKANDAL RESTORASYON için yorumlar kapalı
0
Süleymaniye Camii'ndeki restorasyon çalışmaları kıbleye göre sol harim giriş kapısında kullanılan ayetlerin sıralamasında yanlışlık yapıldığı ortaya çıktı. İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü, "Bunlar çok büyük kapılar, bunları sökmemiz lazım, bunun için de yaklaşık 6 aya yakın bir süre gerekiyor" dedi.
29.12.2019
CAHİLCE RESTORASYON ADI ALTINDA AYETLERİ TERS KOYDULAR için yorumlar kapalı
10
İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te bulunan evinde gerçekleştirilen restorasyona tepki gösterdi. Türkkan, "Evin orijinal hali gitti, yerine ucube bir şey çıktı. Kullanılan eşyaları görün acırsınız" dedi.
31.07.2019
LÜTFÜ TÜRKKAN’DAN RESTORASYONA TEPKİ! ‘ATATÜRK’ÜN SELANİK’TE BULUNAN EVİN ORJİNAL HALİ GİTMİŞ’ için yorumlar kapalı
1
Antalya Korkuteli'nde Selçuklu dönemi stilinde yapılan 800 yıllık Alaaddin Camisi'nde 'taç kapı'nın restorasyonu bitti. Yeni taşlarla yapılan restorasyonda tarihi kapının sanat şaheseri olarak nitelendirilen bezeme ve motiflerinden pek çoğu yok oldu.
10.06.2019
800 YILLIK TARİHİ KAPININ RESTORASYONU TAMAMLANDI için yorumlar kapalı
0
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, FETÖ ile etkin mücadele içinde olmadıkları gerekçesi ile 35 üniversite rektörünün
12.01.2018
CHP’li Tanrıkulu’ndan soru önergesi: 35 rektör görevden mi için yorumlar kapalı
0