SON DAKİKA

CHP’li Erdoğdu: Hukuk sadece muhalif belediyelere uygulanıyor.

Aykut Erdoğdu, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’ye yönelik suçlamalara

Bu haber 11 Aralık 2017 - 13:24 'de eklendi. 70

Aykut Erdoğdu, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’ye yönelik suçlamalara ilişkin, “Gelecekler muhalif belediyeyi görevden alacaklar. Başbakan, Cumhurbaşkanı, Bakanlar görevden mi alındı? Battal İlgezdi’nin ailesi ticaret yapmış ise Binali Yıldırım’ın oğlunun gemileri nereden gelmiş?” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Ataşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasını Zafer Arapkirli ile Seyr-i Sabah’a değerlendirdi.

“Bizim bütün belediyelerimiz denetime açıktır” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, “Biz denetimi bir hizmet olarak görüyoruz. Ama denetim bir tür kamu cezalandırılmasına dönüşmüş durumda” ifadelerini kullandı.

Erdoğdu, şöyle devam etti: “Ataşehir ile ilgili çok daha öncesinde bu iddialar gündeme geldi. Suç varsa cezalandırılacak, etik bir şey varsa halk bilecek. Ancak Battal İlgezdi’nin ailesi ticaret yapmış, öyle mi? Recep Tayyip Erdoğan’ın gemileri nereden gelmiş? Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın gemileri nereden gelmiş? O Man Adası’ndaki şirketler nereden gelmiş? Bunlar araştırılmalı. Gelecekler muhalif belediyeyi görevden alacaklar. Başbakan, Cumhurbaşkanı, Bakanlar görevden mi alındı? Madem öyle meclise getirecekler kanunu. Milletvekillerinin, belediye başkanlarının çocukları ticaretle uğraşamaz, diyecekler o zaman.”

‘HUKUK SADECE MUHALİF BELEDİYELERE UYGULANIYOR’

Erdoğdu, “Ortada kanun bırakmamışlar, hukuk bırakmamışlar, ihale mevzuatı bırakmamışlar, sonra CHP’li belediye hukuka uymadın denilip görevden alınsın. Hangi belediyeler uymuş? Hukuk sadece muhalif belediyelere uygulanıyor. Bu böyle gitmez. Bunun sonu sosyal kaostur” diye konuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın