SON DAKİKA

CHP’li Çiçek: ‘Hayır’ bloku da ittifak için somut adım atmalı

AA’nın haberine göre, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında olası seçim ittifaklarına dair görüşü sorulan Çiçek, şöyle konuştu: “Türkiye’deki siyaset, bloklaşma aslında anayasa oylamasıyla ortaya çıktı.

Bu haber 16 Kasım 2017 - 17:19 'de eklendi.

AA’nın haberine göre, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında olası seçim ittifaklarına dair görüşü sorulan Çiçek, şöyle konuştu: “Türkiye’deki siyaset, bloklaşma aslında anayasa oylamasıyla ortaya çıktı. ‘Evet’ ve ‘hayır’ diyenler veya başka bir ifadeyle ‘demokrasiyi savunanlar’, ‘tek kişi yönetimini savunanlar’, ‘Parlamenter demokrasiyi savunanlar’, ‘Cumhurbaşkanı sistemini savunanlar’ diye. Dolayısıyla bu sürecin, gruplaşmanın hem yerelde, hem genelde 2019’da da devam edeceğini düşünüyorum.”

‘İTTİFAK ÇALIŞMALARI DAHA KURUMSAL HALE GETİRİLMELİ’ 

Bahçeli’nin sözlerine atıf yapan CHP’li vekil, şu ifadeleri kullandı: “Şayet MHP bunu net bir şekilde ortaya koymuşsa, anayasa oylamasında birlikte hareket eden ‘hayır’ bloğunun da hem yerelde, hem genelde iş birliği yapacak şekilde daha somut adım atmaları, kurumsallaşmaları yönünde yapılacak çalışmaları teşvik etmek ve bunu daha organize hale getirmek bizim temel görevimiz diye düşünüyorum. Çünkü karşı taraf bunu örgütlü, kurumsal yapıyorsa bizim tarafın da yani ‘hayır’ oyu kullananların da bu işi daha açık, kamuoyunun bilgisi dahilinde daha kurumsal hale getirmesi, 2019 seçimlerinde başarıya giden yolun ilk adımı olacaktır.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ? 

Bahçeli, MHP’nin haftalık grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Şayet önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşir, cepheleşme kesinleşirse, CHP yanına HDP ve diğer yedeklerini alıp 16 Nisan’ın rövanşını almak için çalışmalarına hız verirse, MHP buna duyarsız ve tepkisiz kalmayacaktır. Partimiz, 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan Halkoylaması şuurunun gereği olarak AK Parti ile Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini 2019’da tam manasında tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir” demişti.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!