SON DAKİKA

CHP’li Altay’dan erken seçim iddiası: Türkiye ‘Erdoğan

Ankara kulislerinde bir süredir konuşulan erken seçim iddiasını dillendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Ben 2018’de bir

Bu haber 19 Eylül 2017 - 10:26 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Ankara kulislerinde bir süredir konuşulan erken seçim iddiasını dillendiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Ben 2018’de bir cumhurbaşkanlığı seçimi ve 600 üyeli parlamentonun üyelerinin seçiminin gerçekleşeceğini öngörüyorum” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Altay, AKP’de Erdoğan’ın söylediği gibi metal yorgunluğu olmadığını vurguladı. Altay, “AKP’de bir metal yorgunluğu yok ama Türkiye’nin bir Erdoğan yorgunluğu var. Erdoğan’ın hırsı, kini, üslubu Türkiye’nin kabul edebileceği sınırların çok üstünde. Erdoğan yorgunluğunu Türkiye iddia ediyorum; 2018’de üzerinden atacak. Türkiye rahat bir nefes alacak” dedi.

Bir gazetecinin “Konuşmanızda ‘Türkiye Erdoğan yorgunluğunu 2018’de atacak’ dediniz. Bunu bilerek mi söylediniz?” sorusu karşısında Altay, şu ifadeleri kullandı; “Bilerek söyledim. Ben 2018’de bir cumhurbaşkanlığı seçimi ve 600 üyeli parlamentonun üyelerinin seçiminin gerçekleşeceğini öngörüyorum.”

Niye koruma götürmüyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD’ye korumasız gittiğine de dikkat çeken CHP’li Vekil, “Cumhurbaşkanı, ABD’ye gidiyor. Şimdi koruma almadan ABD’ye gidiyor. Bu, böyle giderse yakında bin odalı saraydan dışarı da çıkamayacak. Katar’dan başka didişmediği devlet yok. Niye götürmüyorsun başka koruma? Götür. Polis mi yok, güvenmiyor musun?” diye sordu.

Bilal Erdoğan’ın da fotoğrafı var
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenaze törenine yapılan saldırıya da değinen Engin Altay, “Bu Türkiye için bir utançtır, o mezara gömülen insanlıktır” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun saldırganlardan biriyle fotoğraf çektirmesini eleştiren Altay, şöyle devam etti; “Mezara saldıran insanlığını kaybetmiş sapkın bir kişiyle fotoğraf çektiriyor. Bu eleştirilince de eleştirenlere ‘aşağılık’ ithamında bulunuyor. Sayın İçişleri Bakanı, aşağılık olan 78 yaşındaki bir kadının cenazesine saldıracak kadar aşağılık biriyle fotoğraf çektirmektir. İş bununla kalsa iyi. Bu aşağılığın, sapkının Bilal Erdoğan ile de fotoğrafının olduğu iddiaları var. Çalışma Bakanı ile bu aşağılığın fotoğraf çektirdiği iddiaları var. Bu fotoğraftan şu anlaşılıyor Hatun Tuğluk’un mezarına saldıran yabancı değil, aileden biri.”

Çocukları denek gibi kullanıyoruz
Eğitim öğretim yılının başlangıcına da dikkat çeken Engin Altay, sürecin yine sancılı ve sıkıntılı bir şekilde başladığını belirtti. Eğitim alanında AKP döneminde altı bakan ve iki müfredat değişikliği yapıldığını hatırlatan Altay, “Kendi çocuklarını eğitimde denek olarak kullanan dünyadaki tek ülkeyiz. AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı; ‘Başbakan’a söylerim TEOG kalkar’ dedi. Padişah fermanı gibi. Cumhurbaşkanının genel liselerin kalktığından haberi yok” ifadelerini kullandı.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play