SON DAKİKA

CHP’li Altay’dan ‘Cumhurbaşkanı adayı’ açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.Habertürk TV Ankara

Bu haber 20 Kasım 2017 - 13:01 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Habertürk TV Ankara Haber Müdürü Sibel Erdem’in sorularını yanıtlayan Altay, adaylık konusunda, “‘Biz genel başkanı aday göstermiyoruz’ deyip de ‘şunu gösteriyoruz’ demek işin doğası ile çok örtüşmez. Muhtemelen bütün siyasi partilerin de liderleri aday olur.” dedi.

Altay’ın açıklamalaru şu şekilde:

“Bir siyasi parti iktidar olmak için kurulur. Yeni sistemde artık Başbakanlık yok. Dolayısıyla CHP’nin sayın Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi kadar işin tabiatına uygun bir şey olamaz. ‘Biz genel başkanı aday göstermiyoruz’ deyip de ‘şunu gösteriyoruz’ demek işin doğası ile çok örtüşmez. Muhtemelen bütün siyasi partilerin de liderleri aday olur,”

SEÇİM İTTİFAKI

“Parlamento seçimleri ile ilgili mevcut sistem sıkıntılı bir sistem, barajdan kaynaklı sorunlu, başka sorunları da var. Partiler arasında yasal olarak bir işbirliği mümkün değil. AK Parti’nin belki MHP’ye bir parça omuz vermek amacıyla kimi hazırlıklar yaptığınız biliyoruz. Siyasi partilerin seçimden önce blok seçime girmeleri, birlikte girmeleri mümkündür. Orta yerde olmayan bir şey için direkt yorum yapmam söz konusu değil.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!