SON DAKİKA

CHP’li Altay, Başbakan’a sordu: Sarraf bu kadar mal varlığına

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başbakan Binali Yıldırım’a, “Rıza Sarraf Türkiye’ye ne zaman gelmiştir? Bu kadar mal

Bu haber 06 Aralık 2017 - 15:21 'de eklendi.
Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başbakan Binali Yıldırım’a, “Rıza Sarraf Türkiye’ye ne zaman gelmiştir? Bu kadar mal varlığına nasıl sahip olmuştur? Casusluk faaliyetleri hakkında hükümetinizce bir kanı oluşmuş mudur?” sorularını yöneltti.

Altay, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “ABD’de yargılaması süren Rıza Sarraf adlı kendisini işadamı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca casus, hükümetinizce saygın bir işadamı olarak tanımlanan kişinin malvarlığına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tedbir konmuştur” dedi.

Sarraf’ın Türkiye’ye geliş ve Türk vatandaşlığına geçiş zamanını soran Altay, para ve altın konusuna değinerek, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

  1. El konulan şirketlerini ne zaman kurmuştur?
  2. Türkiye’ye geldiğinde ne kadar para ile gelmiştir? Bu paraları hangi bankalara yatırmıştır? Altın ve diğer ticari işlemelere hangi iktidar döneminde ne zaman başlamıştır?
  3. El konulan mal varlıklarına hangi tarihlerde sahip olmuştur? Bu kadar mal varlığına nasıl sahip olmuştur? Casusluk faaliyetleri hakkında hükümetinizce bir kanı oluşmuş mudur?

(ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!