SON DAKİKA

CHP’den taşeron işçilik çalıştayı

CHP’nin düzenlediği Taşeron İşçilik Çalıştayı  18 Kasım’da Ankara’da yapılacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “1

Bu haber 16 Kasım 2017 - 17:20 'de eklendi.

BirGün/Ankara

CHP’nin düzenlediği Taşeron İşçilik Çalıştayı 18 Kasım’da Ankara’da yapılacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “1 Kasım seçimlerinde oy almak için taşeron işçilere kadro vereceğini müjdeleyenler, iki yıldır bu sözlerini tutmayarak gerçek yüzlerini ortaya koymuştur” dedi

CHP Emek Bürolarınca düzenlenen çalıştayda, çalışma yaşamının kanayan yarası haline gelen taşeron işçiliği masaya yatırılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nın katılacağı çalıştayda, akademisyenler, gazeteciler, taşeron işçi örgütlerinin temsilcileri sunum yapacaklar. Çalıştay’da “Türkiye’de dünden bugüne taşeron işçilik”, “Taşeron işçiler nasıl güvenceli olacak” , “Güvenceli iş, güvenceli yaşam’ başlıkları altında üç oturum düzenlenecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, taşeron işçiliğin çalışma yaşamının kanayan yarası olmaya devam ettiğini belirterek, “2 yıldır ne bitmek bilmez çalışmaymış. 1 Kasım seçimlerinde oy almak için taşeron işçilere kadro vereceğini müjdeleyenler, iki yıldır bu sözlerini tutmayarak gerçek yüzlerini ortaya koymuştur” dedi.

“UCUBE FORMÜLLERLE İŞÇİNİN KARŞISINA GEÇMEYİ PLANLIYORLAR”

Ağbaba ikinci yılın sonunda gelinen noktanın hala çok bilinmeyenli denklem olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kamuya ait bir şirket kurulması, özel sözleşmeli personel,3 yılda bir yenilenen sözleşmeler, işçi statüsünde kalıp işçi olmamak gibi ucube formüllerle işçinin karşısına geçmeyi planlıyorlar. CHP olarak ilk günden itibaren amasız-fakatsız, hiçbir şart öne sürülmeden taşeron işçilerin kadroya geçirilmesini istiyoruz”

Çalıştayın sonuç bildirgesini kamuoyuna açıklayıp, hükümetle de paylaşacaklarını belirten.

Ağbaba, “Daha önce düzenlediğimiz Kıdem Tazminatı Çalıştayı ile de işçilerin şiddetle karşı çıktığı tazminatın fona devredilmesi planını engellemiştik. Çünkü biz kapalı kapılar ardında değil, olması gerektiği gibi işçinin sorununu işçilerle konuşarak belirliyoruz. Sendikaların hayır dediğine evet, evet dediğine de hayır deme durumumuz asla olamaz” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!