SON DAKİKA

CHP’den Soylu’ya: Ya büyük çıkarı ya büyük bir açığı var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Bittin sen” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun DP Genel Başkanlığı görevini yaptığı sırada dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak söylediği sözleri gündeme getirdi.

Bu haber 11 Aralık 2017 - 10:39 'de eklendi. 61

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Bittin sen” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun DP Genel Başkanlığı görevini yaptığı sırada dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak söylediği sözleri gündeme getirdi.

Cankurtaran, Soylu’nun ‘Paçalarından yolsuzluk akıyor’, ‘Başbakan rantın babasını getirdi’, ‘Kendini Padişah olarak görüyor’ ifadelerini hatırlatırken “Koltuğunu korumak adına işi hakarete, tehdite döktü” ifadesini kullandı.

Tarih 2011. ARŞİV UNUTMAZ!

CHP ve MHP FETÖ’yü eleştiriyor. FETÖ’nün Samanyolu TV’sine bağlanan Süleyman Soylu, “Fethullah Gülen ve Zekeriya Öz’ün milletin temel değeri… Zekeriya Öz halkın iktidarını getirmeye çalışıyor.” diyor. Yorum sizin! pic.twitter.com/1URoqTcaKY

— erdem (@errdemglr) 10 Aralık 2017

‘AZİZ NESİN YAŞASAYDI ZÜBÜK’Ü GÜNCELLERDİ’

Cankurtaran, yaptığı yazılı açıklamada özetle şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal medyada bazı kullanıcılar Süleyman Soylu’yu günümüzün Zübük’ü olarak tanımlamış. Gerçekten Soylu, günümüzün Zübük’üdür! Aziz Nesin, unutulmaz romanı Zübük de şartlara göre bir o yana bir bu yana oynayan, fırsatçı bir siyasetçi tiplemesini anlatmıştı. Rahmetli Kemal Sunal da onu sinemada canlandırmıştı. Ancak rahmetli Aziz Nesin yaşasaydı Süleyman Soylu’ya bakarak Zübük’ü güncellerdi. Soylu ile Zübük arasında çok büyük benzerlikler bulunuyor. Geçmişte Erdoğan’a ‘Paçalarından yolsuzluk akıyor’, ‘Başbakan rantın babasını getirdi’, ‘Kendini Padişah olarak görüyor’ diyen kendisi değil miydi? Bir insanın bu kadar değişmesi için ya çok büyük çıkarının olması lazım ya da büyük bir açığının. Onun zamanında şikayet ettiği yolsuzlukları ve rantı CHP belgeleriyle ortaya koyuyor. Ancak kendisi şimdi ranta yolsuzluğa karşı çıkanların en büyük düşmanı, rantçıların ve yolsuzluk yapanların en büyük dostu olmuş durumda. Yarın ne olur, Allah bilir.”

Geçmişten günümüze ışık tutan Sayın Süleyman Soylu geçmişte “Yolsuzluklarla mücadele ederken” neler söylemişti. REZAletinizi AKlayamazsınız. pic.twitter.com/jaSz1E3b9t

— Niyazi Nefi Kara (@niyazinefikara) 10 Aralık 2017

‘KULİSLERDE ERDOĞAN’IN SOYLU’DAN RAHATSIZ OLDUĞU HABERLERİ VAR’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek’in Kılıçdaroğlu’na yönelik hakarete varan söylemlerini de anımsatan Cankurtaran, şöyle devam etti:

Soylu’nun Erdoğan’ın zorlamasıyla görevini bırakan Melih Gökçek’in boşluğunu doldurmaya çalıştığını belirten Cankurtaran, “Zamanında Gökçek, Erdoğan’ın cevap vermesi gereken her konuda ortaya atlar, CHP’ye Kılıçdaroğlu’na ağza alınmayacak laflar ederdi. Şimdilerde Soylu, Gökçek’in rolüne soyundu ama sonu farklı olmayacak.

Hayır Sevgili Başkanım; Bakanınki sağlık sorunu değil; Soylu mafya gibi açıklama yapıyor çünkü korkuyor, AKP ile ilgili daha önce söyledikleri ve FETÖ ilişkileri nedeniyle kapının önüne konulabileceği korkusu onu böyle militan yapıyor.https://t.co/is9ahx3Hoc

— Mehmet Bekaroğlu (@MBekaroglu) 10 Aralık 2017

Zaten kulislerde Erdoğan’ın Soylu’nun liderlik hevesinden rahatsız olduğu iddiası vardı. Soylu, koltuğunu korumak adına işi hakarete, tehdite döktü. Sırf koltuğunu korumak adına yaptığı bu saygısız çıkışlar onun kaçınılmaz sonu olan kullanım süresi bitince bir köşeye atılmasını en fazla geciktirecek.”

AKP’nin yolsuzluk yaptığını söyleyen sen değil misin, KK söyleyince neden kızıyorsun @suleymansoylu? pic.twitter.com/eI7QxgGVtE

— erdem (@errdemglr) 10 Aralık 2017Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın