Privacy Policy Page
SON DAKİKA

CHP ve HDP sandığa hazır

CHP’li Erdoğdu: Ülke çok ciddi bir kaosun eşiğinde. Erdoğan bu durumun farkında ve büyük felaket yaşanmadan bir an önce sandığa

Bu haber 10 Ağustos 2017 - 10:12 'de eklendi.

SEBAHAT [email protected]@ssenyaprak

TBMM’nin tatile girmesiyle yurt gezilerine ağırlık veren Erdoğan, muhalefeti hedef alan ve kutuplaşmayı artıran çıkışlarını sürdürürken, yandaş kalemlerin ‘erken seçim’ yazıları kulislere hareketlendirdi. Erdoğan’ın olası erken seçim hamlesine karşılık CHP ve HDP’den “Hazırız” mesajı geldi.

Referandumun ardından AKP yöneticilerinin dahi beklemediği bir hızla partinin başına geçen Erdoğan’ın, “metal yorgunu ve hantal” diye eleştirdiği parti örgütüyle ilgili tasfiye sürecini hızlandırması erken seçime hazırlık hamlesi olarak yorumlanırken, kapalı kapılar ardında konuşulan erken seçim senaryolarına, son günlerde bazı yandaş kalemler de dikkati çekti.

Akşener faktörü
Kulislerde AKP’nin yanı sıra, fiili ortağı haline gelen MHP’nin de Meral Akşener’in parti kurma çalışmaları sonuçlanmadan sandığa gitme hesabı içinde olduğu konuşuluyor. Akşener’e yakın isimler, baskın seçim olursa başka bir parti çatısı altında seçime girilebileceğine işaret ediyor. Bu partinin de DP olabileceği belirtiliyor.

Erdoğan ‘büyük felaketin’ farkında
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, erken seçim olasılığına karşı gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirterek, “Ülke ciddi bir kaosun eşiğinde. Siyasi, ekonomik tablonun, dış politikadaki sorunların daha fazla taşınabilmesi mümkün görünmüyor. Bu tablo erken seçim ihtimalini güçlendiriyor” dedi.

İktidar cephesinde tek belirleyici konumunda olan Erdoğan’ın yaklaşan ‘büyük felaketin’ farkında olduğunu belirten Erdoğdu, şunları söyledi: “AKP, ertelemeye dönük adamlarıyla yaşanacak felaketi daha da büyütüyor. Ağır hastalık durumunda uygulanması gereken tedavi yöntemleri yerine uyuşturacak çözümlerle ekonominin daha da dibe gitmesine yol açacak adımlar atıyorlar. Erdoğan durumun farkında. Büyük felaket yaşanmadan bir an önce sandığa koşma çabası içinde. Biz CHP olarak bütün ihtimalleri göz önünde bulunduruyoruz. Saray erken seçim kararı alırsa hazırız”

‘AKP ve Erdoğan kaybeder’
HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım da 16 Nisan’ın Erdoğan ve AKP açısından bir ‘Pirus Zaferi’ olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı; “Erdoğan şaibeli referandumla kazanmış gibi görünse de aslında hiçbir isteğini elde edemedi. Ekonomi istediği gibi değil, uluslararası alanda kabul görmüyor, toplumsal algı istediği gibi değil. ‘14 yıldır iktidarız ama sosyal ve kültürel iktidar konusunda sıkıntılarımız var’ diyerek kendilerini bir türlü kabul ettiremediklerini itiraf etti zaten.”

Erdoğan’ın durumun kendisi açısından daha da kötüye gideceğini gördüğü için 2018 baharında erken seçim kararı alabileceğini belirten Yıldırım, “HDP olarak erken seçimle ilgili bir kaygımız yok. Önümüzdeki süreçte yaşanan sorunlar çok daha derinden hissedilecek. Erdoğan ve partisi bu tabloda erken seçim kumarı oynayabilir ama bedeli ağır olur, büyük kaybederler” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!