SON DAKİKA

Çavuşoğlu ve Gabriel telefonda görüştü

Anadolu Ajansı’nın diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu ve Gabriel bir telefon görüşmesi yaptı.

Bu haber 22 Ocak 2018 - 23:07 'de eklendi. 46

Anadolu Ajansı’nın diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu ve Gabriel bir telefon görüşmesi yaptı.

GABRIEL AFRİN KONUSUNDAKİ ENDİŞELERİNİ İLETTİ

AA görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi vermedi ancak Almanya Dışişleri Bakanlığı Gabriel’in görüşmede ‘Kuzey Suriye’de gerilim artmasından doğan endişelerini Çavuşoğlu’na ilettiğini’ duyurdu.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Maria Adebahr bugünkü açıklamasında Berlin’in BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) TSK’nın Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı konusunda sorumlu bir tavır almasını umduğunu söylemişti.

Basın toplantısında konuşan Adebahr, “BMGK, bugün Türkiye’nin Suriye’deki eylemlerini ve insani durumu ele alacak. BMGK üyelerinin sorumlu bir tavır almasını ve Suriye’de siyasi yolla çözülmesi gereken krizdeki gerginliğin tırmandırılmaması için düşüncesizce atılacak adımlardan kaçınılması çağrısı yapmasını umuyoruz” demişti.

BMGK, Fransa’nın talebi üzerine Suriye’deki son gelişmelerle, insani durum ve erişimin sağlanması konularını görüşmek üzere bugün toplanacak.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın