Sigmar Gabriel

Türkiye'nin Afrin'deki PYD'ye yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda Alman üretimi Leopard 2 tanklarının kullanılması üzerine Berlin, söz konusu tankların modernizasyonu ile iki ülkenin birlikte savaş uçakları için mühimmat üretme planlarını askıya aldı.
26.01.2018
‘TSK 10-15 yıl daha hiçbir NATO geriliminden etkilenmez’ için yorumlar kapalı
9
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'ndan 'büyük endişe' açıklaması ve Türkiye'ye silah satışının askıya alındığı duyurmasının ardından yüzünü NATO'ye çevirdi.
26.01.2018
Almanya’dan NATO’ya Afrin operasyonunu görüşme çağrısı için yorumlar kapalı
0
Der Spiegel dergisi, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in açıklamalarına dayanarak, göreve devam eden Alman hükümetinin yeni koalisyon hükümeti kuruluncaya kadar Türkiye'ye silah ihracatının askıya aldığını duyurdu.
26.01.2018
NATO müttefikleri Türkiye’yi silahsız bırakabilir mi? için yorumlar kapalı
6
Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nda Alman üretimi Leopard 2 tanklarının kullanıldığını gösteren fotoğraflar Almanya'yı karıştırdı.
25.01.2018
Almanya, Türkiye’ye Leopard tank modernizasyonunu durdurdu için yorumlar kapalı
11
Anadolu Ajansı'nın diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu ve Gabriel bir telefon görüşmesi yaptı.
22.01.2018
Çavuşoğlu ve Gabriel telefonda görüştü için yorumlar kapalı
1
Türkiye’de 11 aydır tutuklu bulunan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, Alman haber ajansı dpa’ya avukatları aracılığıyla yazılı bir röportaj verdi.
17.01.2018
Deniz Yücel, ‘kirli anlaşma’ ile tahliye istemiyor: Özgürlüğüm lekelenmesin için yorumlar kapalı
0
Gabriel, evinde ağırladığı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile samimi ve sıcak bir havada gerçekleşen görüşmeye ait bir fotoğrafı Facebook hesabında paylaştı.
07.01.2018
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Çavuşoğlu’nu evinde ağırladı için yorumlar kapalı
0
DW Türkçe'nin aktardığına göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mevkidaşı Sigmar Gabriel ile yarın yapacağı görüşme öncesinde Alman Funke Medya Grubu için bir makale kaleme aldı.
05.01.2018
Çavuşoğlu: Popülist ve kısa soluklu düşüncelerin yerini pragmatik yaklaşımlar almalı için yorumlar kapalı
2
Ankara'nın Berlin ile ilişkileri düzeltmek istediğine dair haberlere yer veren Alman medyası, bunun önünde en büyük engeli teşkil eden Almanya-Türkiye vatandaşı gazeteci Deniz Yücel'in hapiste tutulması durumuna çözüm arandığını ileri sürdü.
04.01.2018
Almanya, AYM’den Deniz Yücel’in tutuksuz yargılanması kararı bekliyor için yorumlar kapalı
6
Almanya Dışişleri Bakanı  Gabriel, İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecinde 'akıllıca' bir anlaşmaya varılabilmesi durumunda bu anlaşmanın Türkiye ve Ukrayna ile işbirliğinde yeni bir model oluşturabileceğini söyledi.
26.12.2017
Gabriel: Brexit, Türkiye için model olabilir için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Çavuşoğlu ile Alman mevkidaşı Gabriel, görüşmede, Türkiye-Almaya arasındaki konuları ve karşılıklı beklentileri değerlendirdi.
04.11.2017
Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Gabriel ile buluştu için yorumlar kapalı
0
Almanya'da 24 Eylül'de yapılan genel seçimler sonrası Türkiye ile Almanya arasında ilk temas kuruldu.
29.09.2017
Çavuşoğlu, seçim sonrası ilk kez Alman mevkidaşı Gabriel ile görüştü için yorumlar kapalı
0