SON DAKİKA

ÇAVUŞOĞLU: HAVA SAVUNMA İHTİYACINI ABD’DEN ALMAK İSTERİZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile yaptığı görüşmenin ardından “Mevcut anlaşma tamamlandı, bunu iptal edemem ancak daha fazla hava savunmasına ihtiyacım var ve bunu müttefiklerimden almayı tercih ederim” dedi.

Bu haber 21 Kasım 2018 - 3:38 'de eklendi.

Çavuşoğlu: S-400 anlaşması tamamlandı, iptal edemeyiz!

Rusya ile yapılan son anlaşmaya bağlı olduklarını dile getiren Bakan, aynı zamanda ABD’ye yeşil ışık yaktı. Bakan Çavuşoğlu’nun bildirdiğine göre hükümet, yeni hava savunma ihtiyaçları için ABD ile masaya oturacak.

 

Ankara hükümeti birkaç hafta öncesine kadar ABD ile kavga ediyor görüntüsü vermiş, yapılan tüm baskılara rağmen herhangi bir Amerikan Üssünü kapatmayarak muhalif çevrelerden tepki toplamıştı. Ajan olarak suçlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asla verilmeyecek dediği Rahip Brunson serbest bırakılmıştı. Brunson’un serbest bırakılmasına “bağımsız yargı karar verdi” denilmiş olsa da ciddi bir orandaki insanlar buna inanmamıştı.

 

Amerika’nin Türkiye’nin güneyinde kurmakta olduğu Ordu hakkında tek kelime etmeyen Bakan Çavuşoğlu, Amerika ile masaya oturacaklarını açıklaması Ankara hükümetinin Amerika’ya düşman olmadığını gözler önüne seriyor.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!