çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ALES ve yabancı dil sınavlarında son sıralarda yer alan akrabası Şeyda Çavuşoğlu’nun yüksek lisansa kabul edilmesi, değerlendirme kurulu tarafından, “mülakat ve bilim sınavı performansına” dayandırılarak savunuldu.
27.11.2021
Çavuşoğlu’nun Sınavlarda Son Sıralarda Yer Alan Akrabasının Başarısı ‘Mülakatta’ İmiş! için yorumlar kapalı
25
ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarına 'soykırım' dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili olarak kullandığı 'soykırım' ifadesine Twitter'dan sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz.” dedi.
24.04.2021
Çavuşoğlu’ndan Biden’a Sert Tepki için yorumlar kapalı
1
Son dakika... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'de deniz yetki alanlarıyla ilgili ilişkilerin seyrine göre Mısır'la müzakere edilebileceğini söyledi.
03.03.2021
Çavuşoğlu’ndan Mısır Açıklaması: ‘Deniz Yetki Alanları Konusunda Anlaşma İmzalayabiliriz’ için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Azerbaycan'a olan desteğini iletmek için Bakü'de bir dizi temaslarda bulundu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilen Çavuşoğlu, kritik görüşme sonrası Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile ortak basın toplantısı düzenledi.
06.10.2020
BAKAN ÇAVUŞOĞLU, AZERBAYCAN’A GİTTİ için yorumlar kapalı
1
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da bir araya geldikten sonra ortak basın açıklamasında bulundu.
05.10.2020
BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE NATO GENEL SEKRETERİ STOLTENBERG’DEN DOĞU AKDENİZ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'da yayın yapan bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili attığı manşeti eleştirdi. Çavuşoğlu, "Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi bakanlığa çağrıldı" bilgisini verdi.
18.09.2020
YUNANİSTAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ, DIŞİŞLERİ’NE ÇAĞRILDI için yorumlar kapalı
5
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Lübnan'daki patlama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Patlamada dün 6 Türk'ün yaralandığını söyleyen Çavuşoğlu, 1'i ağır olmak üzere 8 Türk vatandaşının yaralandığını açıkladı.
06.08.2020
LÜBNAN’DAKİ PATLAMADA YARALANAN TÜRK SAYISI 8’E YÜKSELDİ için yorumlar kapalı
0
Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Anwar Gargash, Türkiye'yle ilgili ortalığı karıştıracak açıklamalarda bulundu. Gargash, "Türkiye, Arapların ilişkilerine karışmayı bırakmalı" dedi.
01.08.2020
BAE DIŞİŞLERİ BAKANI’NDAN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
1
Sağlık emekçilerinin ‘Ekipmanlarımız yetersiz’ çağrılarına kulak asmayan hükümet, ekipman yetersizliğini itiraf etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kendimizin tıbbi ekipman ihtiyacı olmasına rağmen İngiltere, İtalya ve İspanya gibi önemli müttefiklerimizin de aralarında bulunduğu 34 ülkeye yardım elimizi uzattık” dedi.
15.04.2020
BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN İTİRAF: KENDİMİZİN İHTİYACI OLMASINA RAĞMEN 34 ÜLKEYE YARDIM ETTİK için yorumlar kapalı
2
Rusya'da resmi ajans, "İdlib’deki el-Nusra teröristlerini kurtarmaya çalışan Erdoğan Türk Ordusunu ateşe sürdü” başlıklı bir haber-analiz yayınladı.
09.02.2020
RUS BASINI: ‘İDLİB’DEKİ EL-NUSRA TERÖRİSTLERİNİ KURTARMAYA ÇALIŞAN ERDOĞAN TSK’YI ATEŞE SÜRDÜ’ için yorumlar kapalı
58
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sınır dışı edilen teröristlerin ailelerinin topluma nasıl kazandırılacağının tartışılması gerektiğini belirterek, “Ama bir de geride kalan kadın ve çocuklar var; bunların rehabilitasyonu dâhil, bunları topluma kazandırabilecek miyiz? Ne yapacağız?” bunları hep birlikte konuşmamız lazım” dedi.
16.12.2019
BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN ŞOK İTİRAF: SINIR DIŞI EDİLEN TERÖRİSTLERİN AİLELERİNİ TOPLUMA KAZANDIRABİLECEK MİYİZ? için yorumlar kapalı
2
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "S-400'leri kurmayacağımız ya da kullanmayacağımız konusunda hiç kimseye bir taahhütümüz yok. Hava savunma sistemine ihtiyacımız olduğu için aldık" dedi.
26.11.2019
ÇAVUŞOĞLU’NDAN ABD’YE: S-400’LERİ KURMAYACAĞIZ DİYE BİR TAAHHÜTÜMÜZ YOK için yorumlar kapalı
11