SON DAKİKA

Bomba İddia: 4 Bakan Daha Gidiyor

AKP’de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün istifasının ardından sular durulmuyor. Gül’ün ardından kabinedeki 4 bakanın daha yakın zamanda görevden alınacağı iddia edildi. İşte detaylar…

Bu haber 30 Ocak 2022 - 19:23 'de eklendi.
Abone ol

Adalet Bakanlığı’ndan istifa eden Abdulhamit Gül’ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Söz konusu değişiklik sonrasında yeni iddialar gündeme geldi. Ankara kulislerinde 4 bakanın görevden alınacağı öne sürüldü. Peki kim o bakanlar? İşte detaylar…

Cumhuriyet gazetesinin AKP kulislerine dayandırdığı haberine göre, “Gül’ün görevden azli ile birlikte, yeniden gözler olası kabine değişikliğine çevrildi. Erdoğan’ın, ‘birden kabine değişikliğine gitmeyeceği, aynı Lütfi Elvan ve Gül gibi isimlerde olduğu gibi, peyderpey kabinede değişiklik yapacağı’ da dillendiriliyor.”

İŞTE 4 İSİM…

AK Parti kulislerinde Abdülhamit Gül’ün ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de “görevden alınacağı” konuşulduğu iddia edildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İBRAHİM KALIN İDDİASI

Burada en dikkat çeken ismin ise Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor. Kulislerde, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın ‘Çavuşoğlu’nun yerine gelebileceği’ ileri sürülürken, Erdoğan’ın Bekir Pakdemirli’ye de orman yangınları sırasında Türk Hava Kurumu uçaklarıyla ilgili tartışmalarda “pasif kaldığı” gerekçesiyle ‘kızgın olduğu’ dile getiriliyor.” ifadesi kullanıldı. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR