Abdülhamit Gül

AKP'de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün istifasının ardından sular durulmuyor. Gül'ün ardından kabinedeki 4 bakanın daha yakın zamanda görevden alınacağı iddia edildi. İşte detaylar...
30.01.2022
Bomba İddia: 4 Bakan Daha Gidiyor için yorumlar kapalı
7
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül görevinden istifa etti. Gül'ün yerine görevi devraldığı Bekir Bozdağ yeniden atandı.
29.01.2022
Kabinede Revizyon! Adalet Bakanı Değişti için yorumlar kapalı
4
Bakanlar, AFAD İzmir Koordine Merkezinde açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Depremin olduğu andan itibaren şu ana kadar 100 vatandaşımızı kurtardık" dedi.
31.10.2020
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM: ‘100 VATANDAŞIMIZI KURTARDIK’ için yorumlar kapalı
1
Adalet Bakanlığı yurtdışına çıkış ve girişlerde yaşanabilecek gözaltına alınma, hak ihlallerini önleme ve suçla etkin mücadele için havalimanlarına nöbetçi mahkemeler kurmaya başladı. İlk uygulama İstanbul Havalimanı'nda hayata geçti.
27.02.2020
HAVALİMANLARINA 7/24 NÖBETÇİ MAHKEME için yorumlar kapalı
6
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), ağustosta yapılacak yaz dönemi Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısına hazırlanıyor. Toplantıda generalliğe terfi edecek albaylar ile bir üst rütbeye ve emekliye sevk edilecek amiral-generaller konuşulacak.
25.07.2019
TSK YAŞ TOPLANTISINA HAZIRLANIYOR için yorumlar kapalı
0
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, infaz koruma memuru, zabıt katibi, sosyal çalışmacı, psikolog ve şoför gibi kadrolar için 12 bin 713 kişinin işe alınacağını duyurdu.
28.06.2019
ADALET BAKANLIĞI’NDAN DUYURU! ‘BU YIL 13 BİN PERSONEL ALINACAK’ için yorumlar kapalı
1
Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerini almasıyla tırmanan krizde Türkiye ve ABD orta yol bulabilecek mi? Piyasacılar Temmuz sonuna kadar yaptırımlar meselesinin hallolacağını ya da en azından askeri yaptırımla kısıtlı kalacağını düşünürken Washington’da Türkiye’nin blöf yaptığı fikri hakim.
16.06.2019
TÜRKİYE VE ABD ARASINDA ‘S-400’ KRİZİ GİDEREK TIRMANIYOR! için yorumlar kapalı
0
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Fetullah Gülen'in iade sürecine ilişkin, "Uluslararası sözleşmeler ve iki ülkenin imzaladığı anlaşmalar gereği şimdiye kadar adım atılması gerekiyordu. Bu konuda halen bir gelişme olmamasını kabul etmemiz mümkün değil" dedi.
12.06.2019
ABD’Yİ FETÖ KONUSUNDA ELEŞTİRDİ için yorumlar kapalı
0
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yargı Reformu Strateji Belgesi ile ilgili "Bu sadece Adalet Bakanlığı'nda bürokratlara sorularak hazırlanmadı. Bu belgenin gücü reformcu kimliğinden ve katılımcı bir süreçle hazırlanmasından ortaya çıkmıştır. Bu 82 milyonun reform iradesidir. Adalet her şeyin temeli. Bunu siyasi düzleme çekmemek lazımdır" diye konuştu.
01.06.2019
YARGI REFORMU STRATEJİK BELGESİ’NE DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU için yorumlar kapalı
0
YSK kararıyla yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Adalet Bakanı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül," "Bugün 'Dünya beşten büyüktür'ü daha güçlü sesle söyleyebilmek için 23 Haziran seçimlerinde yine çok iyi bir sonuç almamız lazım" dedi.
26.05.2019
ADALET BAKANI GÜL’DEN ’23 HAZİRAN’ SÖYLEMİ için yorumlar kapalı
0
Adalet Bakanlığı, anneleriyle cezaevinde kalan çocuklarda travmatik izler bırakan 'cezaevi koğuşu' uygulamasına son vermeye hazırlanıyor.
21.05.2019
ANNELER İÇİN EV TİPİ HAPİSHANESİ için yorumlar kapalı
1
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın seçimi kazanması halinde belediyeyi HDP'nin yöneteceğini ileri sürdü. Gül, "Sayın Yavaş'a soruyorlar, 'HDP'yi ziyaret edecek misiniz?' 'Onu ajansa soracağız' diyor. 1 Nisan'a kadar ajansa sordun, 1 Nisan'dan sonra HDP'ye mi soracaksınız?" dedi.
25.03.2019
ADALET BAKANI GÜL’DEN MANSUR YAVAŞ HAKKINDA SKANDAL İFADELER için yorumlar kapalı
2