SON DAKİKA

Beyaz Saray: Trump Erdoğan’la Suriye’de gerilimin düşürülmesini konuşacak

Sözcü Sanders, Beyaz Saray’daki basın brifinginde gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı ve Suriye’deki son durum hakkında değerlendirmede bulundu.

Bu haber 24 Ocak 2018 - 1:54 'de eklendi. 58

Sözcü Sanders, Beyaz Saray’daki basın brifinginde gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı ve Suriye’deki son durum hakkında değerlendirmede bulundu.

Türkiye’nin, Afrin’de YPG unsurlarına karşı başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin bir soruya cevap veren Sanders, “Dün de bu konu konuşulmuştu. Onlardan (Suriye’de) gerilimi düşürmesini istiyoruz” diye konuştu.

Suriye konusunun bugün yapılması beklenen Trump-Erdoğan görüşmesinde de ele alınacağını açıklayan Sanders, görüşme öncesinde detaylara girmek istemediğini belirtti.

‘TÜRKİYE’NİN ENDİŞELERİNİ BİLİYORUZ’

Dünkü basın brifinginde Sözcü Sanders, “Türkiye’nin meşru güvenlik endişelerini biliyor ve ciddiye alıyoruz. Bir NATO müttefiki olarak Türkiye ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Sanders ayrıca, “Suriye’nin kuzeybatısında tüm tarafları IŞİD’İN mağlup edilmesi amacına odaklanmaya, Suriye’deki çatışmaları azaltmaya ve masum sivilleri korumaya çağırıyoruz” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın